Domates Suyunun Faydaları

Domates içinde bulunan vitamin ve mineraller nedeniyle oldukça faydalı sebzelerden bir tanesidir. İçinde bulunan magnezyum,  demir, fosfor, B6,  B2 ve B5 vitaminlerin insan sağlığına ve güzelliğine oldukça yararlı olduğu da kanıtlanmıştır.

domates

domates

Domates Suyu Mucizesi

A ve C vitamini açısından zengin olan domates suyu bağışıklık sisteminin güçlenmesine,  görme yetisinin iyileşmesine ve yine göz ile ilgili rahatsızlıkları iyileştirmesini sağlar. Vitaminler kemik ve dişlerin sağlığını da korur.  Domates suyu kilo vermede yardımcı olan bir besindir. Çünkü içinde bulundurduğu düşük sodyum ve yüksek lif sayesinde daha az açlık hissedersiniz.

Aynı zamanda vücuda enerji kazandıran domates suyu antioksidanlarla doludur. Vücudunuzun daha genç daha enerjik olmasını istiyorsanız domates suyu tüketmelisiniz.  İstediğiniz enerjiye ulaşmak için günde 1 bardak domates suyu içmeyi denemelisiniz.

domates suyu

domates suyu

Domates suyunun faydası da prostat kanserine iyi gelmesidir ve bu kansere yakalanma riskini önlemesidir.  yine kolon sağlığına iyi gelen bir besin olan domates suyu kalp rahatsızlığı riskini azalt yor. domates suyu kemik sağlığı konusunda sütten daha etkili.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir