Saç Modasında Nostaljik Bir Esinti

Moda size yakışandır sözü belki de en çok saçlar için geçerli. Kadınlar yüz hatlarına uygun saç modelini bulunca kolay kolay değiştirmiyorlar.  Upuzun saçlardan kısacık saçlara geçmek gibi köklü değişimler kadınların kendi içlerinde de büyük değişikliklerin olduğunu ya da olacağını gösterebilir. Derinlemesine psikoloji tahlili yapmaya gerek yok. Bir kadın eğer saçının kendisine yakıştığını biliyorsa kendini bir çeşit estetik güven içinde hisseder.

saç modası

saç modası

Saç Modeli Kadına Özgüven Sağlar

Bu güveni 1970’lerin ünlü dizisi Charlie’nin Melekleri’nde rol olan Farah Fawcett Majors yıllarca yaşadı. Gerçekten güzel ve çok ilginç bir biçimde köşeli bir yüzü vardı. Kat kat kesilmiş uzun saçlarını büyük dalgalar halinde yanlarda bırakırdı. Böylece yüzünün kemikli yapısı dengelenirdi. Bu model bizde aslan yelesi olarak tanındı ve çok sevildi. Kadınlar yıllarca saçlarını ona benzetmek istediler.

saç modeli

saç modeli

Aktris de modelini hiç değiştirmedi, kanserden hayatını kaybettiği son yıllarında bile hep Charlie’nin Meleklerinin içinde hani o gür saçlı olandı. Saç modeliyle mutlu olup ölenler arasında afsanevi prenses Diana’da var. O da kısa kesim saçlarıyla kendi tarzını yaratabilmişti.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir