Evinize İmzanızı Atın

Öncelikle dekorasyonun amacının her tarafı süslemek ya da her yeri bir objeyle doldurmak anlamına gelmediğini bilmek gerekir. Dekore etmek dem

özel dekorasyon

özel dekorasyon

Neye İhtiyacınız Olduğunu İyi Analiz Etmelisiniz

İşte dekorasyonun çıkış noktası da budur. Nasıl bir mekân hayal ediyorsunuz ve bunun ne kadarını hayata geçirebilirsiniz. Bunun kendi seçimlerini ile yapabilecekken, bir mimardan da destek alabilirsiniz ya da siz ne istediğinizi anlattıktan sonra işi tamamen ona emanet edebilirsiniz. Ama her iki durumda da önemli olan dekorasyonun sizi yansıtıyor olmasıdır. Dekore etmek demek hiçbir şekilde değerlendiremeyeceğinizi düşündüğünüz kör nokta olarak değerlendirdiğiniz bir alanı öyle bir şekilde değerlendirebilirsiniz ki, bir bakmışsınız evinizin en güzel köşesi oluvermiş.

iç mekan dekoru

iç mekan dekoru

Az Işık Alan Bölgelerde Aydınlatmaları Doğru Konumlandırmalısınız

Evinizin bir bölümü çok güzel güneş ışığı alırken, diğer bir bölümü gün içinde daha az ışık alıyor olabilir. Burada önemli olan nasıl bir aydınlatma kullanacağınız ve hangi noktalarda değerlendireceğinizdir. İşte doğru bir dekorasyonun temel noktalarından biri, ihtiyaçlarınız doğrultusunda dokunuşlarda bulunmanızdır. Gerek olmadığı halde fazladan uygulanan objelerle sadece karmaşık bir hava yaratmaktan öteye geçemezsiniz.

aydınlatma

aydınlatma

Örneğin küçük bir oda için camların da küçük olduğunu düşünürsek, uzun ve kalın perdeler kullanmamanız gerekir. Kesinlikle açık renk tüller, perdesi ayrı fonu ayrı olacak şekilde kalabalık bir perde grubundan kaçınmalısınız çünkü bu odanızı daha da küçük gösterecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir