Makyajla Uyumanın İnanılmaz Zararları

Pek çok kadının yaptığı yanlışlardan bir tanesi de makyajını silmeden uyumaktır. Kimisi üşendiği için kimisi ise başka nedenlerle makyajını silmeden yatağına yatar ve uyumaya başlar. Fakat belki de hayatında yaptığı en büyük hatalardan bir tanesini kendisine yapar.

makyajla uyumak

makyajla uyumak

İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız daha makyaj temizlemeden uyumanın size verdiği zararlardan kısaca bahsedeceğiz. Dolayısıyla bu yazımızı mutlaka okuyun. Eğer böyle bir hata yapıyorsanız emin olun vazgeçeceksiniz.

Makyajla Uyumayın!

Eğer makyajınızı temizlemeden uyursanız gözenekleriniz tıkanır ve cildinizin hava almasını engellersiniz. Bu da doğal olarak sivilce oluşumuna yol açar. Kimse sivilceli bir yüze sahip olmak istemez. Bunun dışında başka alerjik belirtiler de ortaya çıkabilir. Çünkü kullanılan kozmetik ürünlerinde birçok kimyasal ve katkı maddeleri bulunuyor. Ayrıca rimel eğer iyi temizlenmezse kirpikleriniz sertleşir ve bu da ilk hamlede dökülmelerine neden olur.

makyaj

makyaj

Eğer allık kullanıyorsanız ve bu uzun saatler yüzünüzde kalıyorsa belli bir zaman sonra kaşınmaya kadar çıkabilir. Kapatıcılar gözenekleri kapadığı için yüzün hava almasını engeller. Bu da siyah noktaların en büyük sebebidir, unutmamalısınız. Yani kısacası makyaj temizleme mi kendinizle cildiniz için en büyük hatalardan biridir. Bu nedenle siz değerli okuyucularımıza önerimiz kaliteli bir makyaj temizleyici edinip pamuk yardımıyla her akşam yatmadan önce yüzünüz üzerindeki makyajı tamamen temizlemeniz olacak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir