Mutlu Bir Yuvanın Temelinde Yatan Etkenler

Evlilik hayatın kilometre taşıdır. Klişe bir tabirle de hayatın en kutsal müessesesidir. Her insanın hayalinde mutlu bir yuva kurmak vardır. Bu yuvayı kendisine ve değerlerine uygun biri ile taçlandırarak hayallerini gerçekleştirmek, düşlediği gibi evlatlar yetiştirmek insanın içinde yatan en masum hissiyattır. Peki bir evlilik nasıl yürür? Yıllarca sürmesi dilenen ve bu doğrultuda atılan imzalar nasıl anlık değil de ömürlük olur?

mutlu evli çiftler

mutlu evli çiftler

Saygı ve Güveni Koruyun

Hayatınızın sonuna kadar sürdürmek istediğiniz evliliğinizi bazı temeller üzerine dayandırmanız gerekiyor. Evliliğe hayatın her alanında sahip çıkılmalıdır. Bir evliliği ömürlük yapan ilişkideki uyum ve saygıdır. Evlenen ikili bazı noktalarda birbirinin tam zıttı olabilir. Ama önemli olan bu zıtlıkları ortadan kaldırarak bir orta yol bulmaktır. Aile kurmak kolay değildir. Muhakkak ki fedakarlık gerektirir. Bu yüzden uyumu yakalamak amacı ile fedakarlık yapmalısınız. Ve her ne olursa olsun birbirinize saygı duymak zorundasınız. Saygının kaybedildiği ilişkilerin kazananı da olmaz.

mutlu evliliğin sırları

mutlu evliliğin sırları

Kıskançlık kavramı da oldukça özel ve kutsaldır. Fakat bu kavramı özgürlükleri kısıtlamak olarak nitelendirmemelisiniz. Elbette birbirinize çeşitli kurallar koymalısınız. Ama dozunu kaçırmamalı ve güven kavramını sorgulatmamalısınız. İlişkinin temelinde güven yatar. Saygı ve güven birbirleri ile bağlantılı iki kavramdır. Bu yüzden kıskançlığı da yerinde uygulayın. Partnerinize de daima güvenin.

Partnerinize karşı dürüst olun. Hatalarını kırıcı olmadan söyleyin. Bundan çekinmeyin. Çünkü onun en yakını sizsiniz ve onu hatalarından döndürecek olansınız aynı zamanda. İlişkinizi sıcak tutmak amaçlı eşinize küçük sürprizler yapabilir ve fırsat buldukça onu motive edecek, sevindirecek iltifatlar da edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.