Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildinizin doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi için cilt bakımı konusunda disiplinli ve sabırlı davranmanız gereklidir. Sürekliliği sağlayamadığınız durumlarda cildinizin tekrar sağlıksız bir hale dönebileceğini unutmadan hareket ederek her gün mutlaka cildiniz için gerekli olan bakımları yerine getirmelisiniz.

Tavsiye edilen her cilt bakımı yöntemini bilinçsiz bir şekilde uygulamak yerine öncelikle cildinizin sorunlarını ve tipini tespit etmelisiniz. Etkin sonuçları elde edebilmek için en doğru cilt bakımını ancak bu şekilde yapabilirsiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cilt bakımı ve diğer tüm sağlık problemlerinin tedavisinde su tüketiminin önemi fazlasıyla yüksektir. Pürüzsüz ve temiz bir cilt elde etmek istiyorsanız günde 1 ile 2 litre arasında su tüketmelisiniz.

Güneş Işınlarından Korunun

Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkmak durumundaysanız cildinize uygun bir cilt kremini mutlaka nemlendirici ile birlikte yüzünüze sürmelisiniz. Yaşlanmanın en önemli belirtileri arasında gösterilen kırışıklık, kabarıklık ve yaşlılık lekelerinin büyük bir çoğunluğu güneş ışınları altında fazla durmanın etkisi ile oluşmaktadır. Koruyucu faktörlere sahip güneş kremlerinizi yüzünüz dışında boynunuz, saç dipleriniz ve diğer bölgelerinize de sürebilirsiniz.

cilt bakım sırları

cilt bakım sırları

Temiz ve parıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilt bakımı yaparken aşırı temizlemekten kaçınmalısınız. Sürekli cildinizi temizlemek cildinizi yoracak bir durumdur. Bu alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz. Sabahları uyandığınız zaman hafif bir temizleyici ile ya da saf ılık su ile yüzünüzü yıkayarak temizlemeniz yeterli olacaktır.

Geceleri yatmadan önce nemlendirici kullanıyorsanız süt ve ılık suyu birlikte kullanarak, gece sürmüş olduğunuz nemlendiricinizi hareketlendirebilirsiniz. Sütün içinde yer alan laktik asit doğal yollar ile cildinize uygulanmış olur.

cilt maskeleri

cilt maskeleri

Piyasada bulunan cilt bakımı ürünlerinin içerisinde yer alan kimyasal maddeleri ile iyi bir şekilde araştırmalısınız. Kozmetik ürünlerindeki bu tür maddeler cilt üzerinde kalıcı izlere, yaralara ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir