Evde Kitap Okuma Keyfi

Birkaç basit değişiklikle; odanızın bir bölümünü rahatlıkla çalışma odasına dönüştürebilir ve kendinize okuma köşesi yapabilirsiniz.

Pazar günleri birçok insanın; gazetelerini alıp keyifle okuyabilecekleri ya da yoğun ders programından sonra, kitap okuyarak rahatlayabilecek bir okuma köşesi ister misiniz?

okuma köşesi

okuma köşesi

Okuma Köşesi Tasarımı

İhtiyacınız olan eşyalar, öyle abartılı ya da pahalı şeyler değil. Evinizde bulunan birkaç eşya ile kendinize güzel bir okuma köşesi hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eşyalar; Kitaplık, rahat bir koltuk, ufak bir sehpa ve aydınlatma lambası.

Öncelikle evinizin neresinde en çok rahat ediyorsunuz, bunu tespit etmelisiniz. Tabi ki bazıları için sessiz bir oda köşesi, bazıları için mutfağın bir köşesi, bazıları için ise salonun bir köşesi olabilir.

okuma odası

okuma odası

Okuma köşesine karar verdikten sonra, okuma köşesi dekorasyonuna başlayabilirsiniz. Öncelikle aydınlatma seçiminden başlayabilirsiniz.

Özellikle gece de kitap okumayı seviyorsanız; aydınlatma seçiminiz, gözleri yoracak derecede loş olmayan, ya da gözleri alacak derecede parlak olmayan bir ışık kaynağı seçmelisiniz.Kitap okurken oturacağınız koltuk rahat olmalı. Hatta koltuğun ön kısmına puf koltuk da tercih edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.