Cilt Güzelliği İçin Mucize Vitaminler

Güzel ve daha sağlıklı bir cilt için sadece dışarıdan yapılan uygulanan kozmetik ürünleri maalesef bazı zamanlarda yeterli olmuyor. Bu nedenle beslenmeye ve besin yoluyla almamız gereken vitaminlere de önem verilmesi şart. Peki, daha güzel ve ışıl ışıl bir cilt için gerekli olan vitaminler hangileri?

Bakımlı Cilt

Bakımlı Cilt

A Vitamini

Süt ve süt ürünler, balık ve balık yağı, yumurta sarısı gibi besinlerde bulunan A vitamini cilt hücrelerinin yenilenerek cildin daha sağlıklı ve taze bir görünüme kavuşması açısından oldukça önemli bir vitamindir.

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

B Vitamini                            

Cilt güzelliği için diğer bir önemli vitamin olan B vitamini cilt için faydalı olan hormnların doğru bir şekilde salgılanması ve kandaki alyuvarların gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Tahıllarda, balıklarda, yeşil sebzelerde ve muzda bulunan B vitamini de cilt için oldukça faydalı.

Cilt güzelliği

Cilt güzelliği

C Vitamini

Turunçgiller, domates, kavun, kiraz ve patates gibi besinlerde bulunan C vitamini de ciltteki  yaralı dokuların onarılarak yenilenmesinde önemli bir faktördür.

Cilt Kırışıklıkları

Cilt Kırışıklıkları

D Vitamini

Yine bazı balık türleri ve yumurta sarısında bolca bulunan D vitamini kalsiyum emilimini sağladığı için cilt hücrelerinin güçlenmesi açısından oldukça faydalıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir