Anne Kız İlişkisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Anneler her daim çocukları ile aralarında güçlü bir ilişki olması için ellerinden geleni yaparlar. Evet, aynı durum babalar için de geçerlidir fakat anneler ile çocukları arasında anne karnından itibaren bir bağ oluşur ve bu bağı güçlendirmek annenin elindedir.

anne kız

anne kız

Farkında Olmadan Kurduğunuz Cümlelere Çok Dikkat Etmelisiniz?

Erkek ya da kız olsun dünyaya getirdiği evladı anne için her zaman kıymetlidir ancak annelerin kızları ile aralarında daha özel bir bağ vardır. Bu hassasiyet bazen çok ince bir çizgi olabiliyor ve bu durumda anneye çok fazla iş düşüyor. Mesela annenin kızıyla çekilmiş bir fotoğrafa bakarken “bu fotoğrafta ne kadar çirkin çıkmışım” demesi kızının o fotoğrafa bakarken hissettiği güzel duyguları yerle bir edebilir ve fotoğrafı farklı yorumlamasına sebep olabilir.

anne kız ilişkisi

anne kız ilişkisi

Görselliğin son derece önemli olduğu günümüzde çocuğunuza yemek istediği bir yiyecek için “onu yeme sakın o seni şişmanlatır” demeniz onun bunu bilinçaltında farklı yorumlamasına ve onu her yediğinde suçluluk hissetmesine sebep olacaktır. Bunu bu şekilde söylemek yerine çok sağlıklı bir yiyecek olmadığı için çok sık tüketmemesi gerektiği şeklinde ifade etmeniz daha doğru olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir