Apple Watch

Apple’ın akıllı saat modeli Apple Watch iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın yanı sıra iPhone 5, iPhone 5C ve iPhone 5S ile çalışabiliyor. Akıllı saatin Apple Watch, Apple Watch Sport, Apple Watch Edition olmak üzere üç farklı modeli bulunuyor.

apple

apple

Tasarımı

Apple’ın akıllı saat modeli ölçü olarak çok büyük değil ve köşeli bir ekrana sahip. Ekranın kenarında ve taç olarak adlandırılan bir düğme mevcut. Bu düğmenin birçok fonksiyonu var fakat bunlara teknik özellikleri kapsamında değinmek istiyorum. Akıllı saatin dokunmatik bir ekranı var ve ekran dokunmatik veya taç düğmesi ile kullanılabiliyor. Ayrıca safir kaplamalı olan ekranı çizilmelere ve darbelere karşı oldukça dayanıklı.

apple watch

apple watch

Teknik Özellikleri

Bir iPhone modeli ile çalışabilen Apple Watch ile gelen kısa mesajlara hızlı cevaplar vermek münkün. Ekranın ara yüzlerinde dokunmatik olarak veya taç düğmesini kullanarak geçiş yapılabiliyor. Uygulamaları sayesinde ekranda fotoğraflara bakılabiliyor ve harita incelenebiliyor. Fitness ve Workout uygulamaları kalp ritmini okuyabiliyor, hareket, egzersiz ve uyku takibi yapabiliyor. Sanal asistan Siri Apple Watch’a entegre edilmiş.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir