Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?

Işıltılı makyaj dendiğinde akla gelen simli, pullu, parlak makyaj tekniğidir. Bu ışıltılı makyajın anlamı olarak yanlış bir bilgidir. Aksine, bu makyaj yöntemi yüzün daha doğal durması için açık tonlarda parlatıcı ürünlerin kullanılması halinde gerçekleşir. Peki, bu makyaj nasıl yapılıyor?

gece makyajı

gece makyajı

Öncelikle, teninizi makyaj için uygun duruma getirmelisiniz. Bunun için de başta nemlendirmeli, dinlendikten sonra koyu renk aksine cildiniz ile aynı tonda fondöteni uygulayın. Devamında çok az likit aydınlatıcı sürebilirsiniz. Ama az olmasına dikkat edin.Dilerseniz yüzünüzde ıslak görünüm oluşmasını isterseniz mükemmelleştirici jel sürebilirsiniz.

Göz Makyajına Dikkat Etmelisiniz

Göz makyajına geçtiğinizde ise far kullanımına, rengine özen göstermelisiniz. Özellikle koyu ve abartı renklerden kaçının. Bunların yerine açık tonda ya da soft renkler tercih edilebilir. Mekânınıza göre de metalik renkleri uygulayabilirsiniz.

ışıltılı makyaj

ışıltılı makyaj

Kalem veya likiti istediğiniz şekilde çektikten sonra maskaranızı uygulayabilirsiniz. Dilerseniz bu bölümde renkli maskaraları da tercih edebilirsiniz.Göz makyajınız ardından yanaklarınızı hafif bir allık ile ortaya çıkarabilirsiniz. Uygun renk ise şeftali tonları uygun olabilir. Rujunuzda parlak veya simli olanları tercih edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir