En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Bir evin tarzı, eşyaların yerleştirilme şekli ve renkleri içerisinde yaşayan kişilerin zevklerini temsil eder. Dolayısıyla dekorasyon, mekânın içerisinde bulunan kişilerin karakterinin yansımasıdır. Fakat bazen fazla araştırma yapmamanın veya aceleciliğin sebep olduğu dekorasyon hataları yüzünden, sonuç hiç de kişinin istediği gibi olmayabilir. Bu, genelde birçok insanın yaşadığı bir durumdur ve bazen mükemmeliyetçilikten bazen de plansızlıktan kaynaklanır.

dekorasyon fikirleri

dekorasyon fikirleri

Yalnızca Uyumlu Değil, Kullanışlı Bir Dekorasyon Uygulanmalı

Bir evin güzel görünmesi için en temel olan şey duvarların rengidir. Bu, dekoratif açıdan olduğu kadar evin ferah ve kullanışlı olması açısından da önemlidir. Dolayısıyla az ışık alan ve küçük olan odaları koyu renge boyamak, yapılan en büyük dekorasyon hatalarından biridir.

dekorasyon hataları

dekorasyon hataları

Ana mobilyaların seçimi de oldukça önemli bir faktördür. Çünkü bir kez mobilya aldıktan sonra geri dönüşü zor olacağından, mobilyaların kullanışlı ve kişinin aklındaki dekoratif öğelere uygun olmasına dikkat edilmelidir. Fakat çoğu zaman insanlar mobilyaların güzelliğine kapılarak, onların yerleşme düzenini ve diğer eşyalarla olan dekoratif uyumunu göz önünde bulundurmazlar.

dekorasyon modelleri

dekorasyon modelleri

Mobilya seçiminde, şıklık ve uyumluluk konusu üzerinde o kadar durulur ki, fonksiyonel ve rahat olması çoğu zaman göz ardı edilir. Bu yüzden özellikle küçük bir eve sahip olanlar, çift fonksiyonlu ve rahat olan mobilyaları tercih etmelidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir