No Filter Beğeni

Sosyal medya günümüzde hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri oldu artık. Hepimiz elimizde telefonlarla hayatımızı geçirmeye başladık. Zamanımızın çoğu sosyal medya gönderilerini takip etmekle geçmekte. Bu mecranın en narin ve gözde çiçeği ise instagram ve orada paylaşılan resimler. Bireysel hesapların yanı sıra artık kurumsal markalar ve çoğu işletme de instagram ı bir reklam mecrası olarak kullanmakta. Bu yüzden instagram beğenileri de oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Hayatımızı bu kadar etkileyen sosyal medyada ne kadar çok takipçimiz varsa o kadar çok kişiye ulaşabildiğimizden reklamın önemli ayaklarından biri olan instagram hesaplarıysa takipçi sayılarına göre değer kazanmakta veya kaybetmektedirler.

Influencerlar İçin Beğeni Sayısının Önemi

Artık birçok marka reklam filmi çekmektense instagram üzerinden influencerlarla iş birliği yapıp ürünlerini pazarlama yolunu seçmektedirler. Bu açıdan da en dikkat ettikleri şey takipçi sayısıyla birlikte instagram beğeni sayısı olmaktadır. Ne kadar çok beğeni varsa markalar bu influencerlar ile o kadar daha fazla iş birliği yapmak istemektedirler, bu açıdan instagram beğeni sayıları çok önemlidir. Beğeni sayıları da takipçi sayıları ile birlikte artıyor olduğu için organik bir takipçi kitlesi edinebilmek çok önemlidir. İşte sağladığımız bu organik takipçi ve beğeni sayısıyla artık markaların dikkatini çekmek sandığınızdan bile daha kolay hale gelmektedir.

Organik Takipçi Nedir?

Organik takipçi instagram gönderilerini beğenmenin yanı sıra resimlerin altına yorum yapan ve dm den mesaj atan ve sürekli karşılıklı etkileşimde bulunduğunuz takipçilere denir. Önemlidir çünkü iş birliği yapılacak firmalar organik takipçi sayısını ve onların beğenilerini dikkate alırlar. Sonuçta ürünlerinin ne kadar çok insan tarafından görüleceğini ve beğenileceğini dikkate alan markaların en çok dikkat ettiği husus organik takipçi sayısıdır.

Neden Organik Takipçi?

Organik takipçi sadece bir rakam olarak takip listenizde yer almaz, instagram gönderilerine yorum yapar, beğeni gönderir ve size mesaj atarlar. Yani sahte hesap açıp instagramda kendinizi takip etmeniz size bir organik takipçi listesi yaratmaz. Bu yüzden sahte takipçiler yerine organik takipçilerin sayısı arttırılmalıdır ki instagram beğeni sayınız artsın; çünkü hem karşılıklı etkileşime bulunurlar hem de ilgi alanları olan konularda birilerini takip ettikleri için etkileşimde bulunma olasılıkları çok daha yüksektir.

Organik Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Bu konuda ilk adım hesabınızı en iyi şekilde özetlediğini düşündüğünüz bir profil fotoğrafı ayarlamak olmalıdır. Çünkü bir profili takip etmeden önce ilk bakılan yer profil fotoğraflarıdır. Hangi alanda bir profil açıyorsanız ona uygun bir profil fotoğrafı koymanız uygun olacaktır. Mesela bir çiçek satış firmasıysanız ona uygun şekilde çiçek resimlerini profil resmi yapmanız uygun olacaktır. Daha sonraysa içeriklerinizi yüksek çözünürlüklü fotoğraflardan oluşturursanız daha ilgi çekici ve estetik bir profiliniz olacaktır. Tabi ki sadece yüksek çözünürlüklü fotoğraf yetmemekte aynı zamanda içerikler de ilgi çekici ve orijinal olmalıdır. Günlük paylaşım sayısı ve kullandığınız hashtagler de bu takipçi sayısını arttırmada oldukça önemlidir. Hediyeli paylaşımlar da takipçileri daha da mutlu etmekte ve hesaba olan ilgiyi arttırabilmektedir.

No Filter Beğeni

Artık gerçek hayattan ziyade sosyal medyada kendimize yarattığımız hayali bir dünyada yaşamaktayız. Bu hayali dünyanın en çok beğenilen resmi ise aldığımız beğeni sayıları. Markalar sizinle iş birliği yapacakları zaman bu beğeni sayılarına bakmaya başlıyorlar çünkü. Kendimize yarattığımız bu sahte dünyada ise sahte olan beğeniler artık beğenilmemekte. Bu konuda ironik olarak sahte dünya sahte beğenilere burun kıvırmakta. Söylendiğinde komik gelen bu durum sosyal medya ile alakalı en önemli gerçeklerden biri.

Beğeni satın almak için https://www.organiktakipci.net/instagram-turk-begeni tıklayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir