Yay Burcu Neden Kaçar

Yay burcu Zodiak’ ın eleştiren, düzenleyen burcudur. En çok gezmeyi seven, yeni yerleri keşfetmeye, yeni kültürleri tanımaya meraklı olan burçtur. Eğlenmeyi sever, geniş bir sosyal çevresi olur. Yabancı insanlarla iyi anlaşır, yeni yerlere ve yeniliklere çabuk uyum sağlar.

Yay Burcu Neyi Sever?

Yaylar en çok maceralar yaşamayı, yeni yerleri ve insanları keşfetmeyi severler. Macera arar. Doğada yapılan aktiviteleri tercih ederler. Kamp yapmak, yürüyüş, dağcılık gibi aktiviteleri zevkle yaparlar. Keşfetmeyi seven yönleri onlar için sürekli yeni olanı, heyecanlı olanı arama eğilimine neden olur.

Yay Burcu Neyi Sevmez?

Yaylar astroloji açısından bilge gezgin burçtur. Sabitliği sevmez. Sıradan olmayı, aynı şeyleri yapmayı sevmez. Kendisine müdahale edilmesi, ne yapacağının söylenmesi hoşuna gitmez. Kendi hayatlarını kendi bildikleri gibi yaşamak isterler.  Yay burcu, projelerine ve yaşam tarzına müdahale edilmesini sevmez.

Yüzeysel olanı sevmezler. Derinlik isterler. Yapılan işlerin, söylenen sözlerin, insanların birer felsefesi olması gerektiğini düşünürler.

Entelektüel Yay

Yay Burcu olayların nedenlerini merak eden, araştıran bir burçtur. Evrensel bir bilgelik taşır. Eylem insanıdır. Olayların teorik yönünü irdeler ve bunu bizzat denemek ister. Yay Burcu entelektüel bir doyum arar.

Yaratıcı yönlerini kullanmayı, şu anın ötesine geçmeyi, gelecekteki gerçekliği hayal etmeyi sever. Bilim kurgu ve fantastik olaylara ilgi duyar. Astroloji,  yay burcunu diğer burçlardan daha bilge kabul eder.

​​​Bu burç Zodiak’ın eleştirmen burcudur.  Araştırmacı bir özellik taşıyan yay, tam  bir entelektüeldir.

Yay Burcu Neden Korkar?

Yay Burcu; sabit kalmak, engellenmek, özgürlüğünün kısıtlanması gibi korkular hisseder. Tam bir özgürlük düşkünü olan yayın en büyük korkusu, istediklerini yapamamak  ve istemediklerini yapmaya mecbur kalmaktır. Bu burç özgürlüğünü korumak için elinden geleni yapar.

Yay Burcu Neden Kaçar?

Yay Burcu oldukça dinamik bir burçtur. Yeniliği ve özgürlüğü sever. Dürüstlük vazgeçilmezidir. İlişkilerinde karşılıklı dürüst olunmasını ister. Patavatsız davranabilir, aklına ilk geleni söyleme eğilimindedir. Karşı tarafın söylediklerinde davranışlarında yalan hissederse bu onu ürkütür.

Yay, aşırı bağımlılıktan kaçar bu sebeple genelde yalnız insanların burcu olarak tanınır. Yay monotonluktan kaçar, sığ düşüncelerden kaçar. En önemlisi yay burcu sabit kalmaktan kaçar. Bu burcun gezen keşfeden bir ruh olduğu unutulmamalıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir