Adet Sancısından Nasıl Kurtulurum?

Özellikle genç kızların genelinde yaşanan en önemli sorunlardan biri adet sancısıdır. Adet sancısı birçok kadının her ay yaşadığı zorlu bir ağrıdır.

adet sancısı

adet sancısı

Farklı sebeplerle şiddetini artıran ya da azaltan adet sancısı her ay kadınların korkulu rüyası oluyor. Peki nasıl adet sancısından kurtulabilirsiniz? Bugünkü yazımızda siz değerli okuyucular için adet sancısı ile baş etmenin yollarından söz edeceğiz.

Adet Sancısından Kurtulma Yolları

Uzmanlar bu dönemde kadınların daha fazla meyve tüketmeleri gerektiğini söylüyor. Tuz, şeker, alkol ve kafeinden mümkün olduğunca uzak durmanın faydası var. Genç kızlarda olan hafif sancılar için ise sıcak su torbası ile ılık bir duş öneriliyor.

adet sancısı

adet sancısı

Ayrıca eğer her zaman düzenli olarak belli egzersizleri yaparsanız adet sancısını oldukça azaltırsınız. Egzersiz olarak yürüyüş, aerobik ya da yüzme sporundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca B1 vitamini ve magnezyum gibi ek takviyeler de alabilirsiniz. Kasıklara doğru eller yardımı ile hafif masaj yapabilirsiniz.

adet sancısı

adet sancısı

Eğer tüm bunlara rağmen sancı azalmıyor ise ve ağrı kesici ya da doğum kontrol hapı kullanmak istiyorsanız mutlaka doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir