Bacak Estetiği

Bacaklar, vücudun en belirgin ve dikkat çekici kısımları. Göğüsler, karın, bel ve basen bölgeleri giysilerin altında kalır. Oysaki etek giyildiğinde bacaklar ortadadır. Estetik bacaklara sahip olmak için çocuk yaştan itibaren sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak gerekir.

bacak estetiği

bacak estetiği

Peki ama güzel bacak nedir? Bu tamamen iskelet yapısıyla ilgilidir. Boy ile orantılı, diz kapaklarının yuvarlak hatlı ve küçük, alt bacak kemiklerinin düzgün yapıya sahip olması başlıca karakterler. Ayrıca bacak cildinin gergin ve pürüzsüz olması önemlidir. Hayatta güzel bacaklı olmak bir şans işi  görünse bile tıp bazen çözüm oluyor.

Cerrahi Sorunlar

Doğuştan gelen bacak kemik eğrilikleri ortopedik cerrahlar tarafından düzeltilebiliyor. Ancak bu operasyonlar uzun iyileşme süresi olduğu ve kalıcı izler bıraktığı için çok ileri düzeydeki eğri bacaklar için uygulanıyor. Eğer bacaklarda vücudun diğer bölgelerine oranla daha fazla yağ varsa yağ aldırma (liposuction) ile bu durum ortadan kaldırılıyor. En çok basenler, bacak önleri, diz içleri ve ayak bileği bölgesinde yağ birikmesi görülür.

bacak estetiği

bacak estetiği

Bazı kişilerde uyluk ve bacak boyunca aşırı yağ öbekleri olabilir. Özellikle aşırı kilo alıp veren kişilerde bacak derisinde sarkmalar olabiliyor. Gevşeklik ve sarkıklar için germe işlemleri tavsiye ediliyor. Bir operasyon ile işler düzeliyor. İzler kasık bölgesinde, çamaşır içinde kalacak şekilde yapılan bir kesmeyle deri gerilip, sarkık doku çıkarılıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir