Duvar Boyasının Rengi Nasıl Seçilmeli?

Duvar boyanızın renklerini nasıl seçeceğinizden tam olarak emin değilseniz öncelikle küçük odalarınızın dekorasyonundan bu işe başlayın.

Daha sonra pişman olmamak adına mobilyalarınızda yer alan bir rengi duvarlarınıza uygulayın.Renklerin insan ruhuna yansıttığı etkilerden bir tanesini seçmeye çalışın.

ferah otuma odası

ferah otuma odası

Her rengin kendine özel yansıttığı genel bir atmosfer vardır. Rahatlık hissetmek, ferah hissetmek ya da romantik hissedebilmek için isteğinize göre renkler seçin.

Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Aydınlatma duvar renklerinin daha fazla ön plana çıkmasını sağlar. Ampul kullanıyorsanız sarı tonları, floresan kullanıyorsanız ise mavinin tonlarından güzel bir etki elde edebilirsiniz.

sarı ev tonları

sarı ev tonları17

Işığı doğrudan duvara yansıtmadan kullanmaya da özen gösterin.Sıkıcı duvar boyama stillerinden sıkıldıysanız alternatif boyama teknikleri arasında yer alan sünger ile boyama ve eski elbiseler ile boyama gibi teknikleri kullanmayı deneyin.

Her ne olursa olsun genel dekorasyon stiliniz ve mobilyalarınızda hakim olan renk tonlarını seçmeye çalışın. Eğer zıt renkleri duvarınızda kullanmak konusunda kararlıysanız mutlaka bütünleyici özelliğe sahip aksesuarlar kullanın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir