Kanalizasyon Nasıl Tıkanır ?

Kanalizasyon atık sistemi atık ve yağmur sularının biriktiği depolardır. Tabi ki suların bu kanalizasyon deposu olarak adlandırdığımız alanlara ulaşması için boru sistemi olması gerekmektedir. Bu boruların tıkanması istemediğimiz bir sonuçtur ve başımıza istemediğimiz problemler açabilir. Boruların içinde yabancı cisimler bizim ve farklı kişiler ve nedenlerden dolayı kanalizasyon şebekelerine ulaşarak depo diye adlandırdığımız alanları tıkamaya ve taşmasına neden olabilir.

Bu şekilde birikip taşan kanalizasyonlar evlerin depolarını basabilirler, bunun sonuçları başta kötü bir koku, kokunun yanında kanalizasyonda bulunan mikroplar nedeniyle birçok hastalığı da beraberinde getirir. Bu sorunu gidermek için kurumsal bu işlerden anlayan bir firma ile irtibata geçmek gerekir. Bunun nedeni kurumsal firmaların yeni teknolojileri kullanarak sizi birçok sıkıntıdan başlamadan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kanalizasyon açma tıkanmaları sadece sizi değil çevrenizi de olumsuz etkileyecektir. İşinde uzman personel ile görüntüleme cihazları ile zamandan, paradan ve pislikten yerleri kazmadan, kırıp dökmeden kurtulabilirsiniz. Kanalizasyon sistemlerini açmak için gelişmiş teknolojilere sahip cihazlar kullanılarak çözümlenmektedir. Kamera ve robot sistemi ile kanalın içindeki sorunlu alan tespit edilerek bölgesel ve noktasal bulgularla problem çözülür.

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma Sistemi

Evimizdeki atık su boruları ve bunların bakımı, kullanımı önemli noktaların başında gelir. Kullanılan atık su borularının kalitesi, atık su tesisatının döşemedeki verilmesi gereken eğim gibi bütün bu unsurların tamamı kanalizasyon sistemini etkilemektedir. Bizi etkilediği gibi olumsuzluklar çevremizi de etkilemektedir. Bu nedenden dolayı düzenli olarak atık su ve kanalizasyon boru sistemini kontrol ve bakımını yaptırmak gerekmektedir. Bakımlar sırasında sorunlu bölge tespit edilir ve sorun büyümeden çözüme kavuşturulur.

Kanalizasyon sisteminin kontrolü görüntüleme robotları ile yapılır sorunlu bölge noktasal tespit edilir çözüme ulaştırılır. Kanalizasyona sadece evsel su atığı değil yağan yağmur suları da dolmakta bakımı yapılmayan temizlenmeyen kanalizasyon sistemleri Ülkemizde çokça yaşanan su baskınlarına sebep olacaktır. Profesyonel işinde uzman ekipler sayesinde hiçbir yeri kazmadan boruların içinde biriken katı atıkları önce parçalayarak daha sonra yüksek basınçlı su ile bertaraf ederler. Bu işlemler size maddi yönden olumlu kazanç da sağlayacaktır. Tüm bu çalışmalar son teknolojik ekipmanlarla yapılır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir