Bronz Ten Modası

Son zamanlar açık ten modasının yerini bronz ten almıştır. Özellikle yaz aylarında tatil mekanlarında bronzlaşan hanımlar, güzel ve pürüzsüz bir görünüm sergiledikleri için dikkat çekerler. Doğal yollar dışında otobronz veya solaryum gibi yöntemler aracılığıyla da esmerleşmek mümkündür. Sağlıklı ve kalıcı bronz bir ten için farklı yöntemler uygulanabilir.

bronzlaşmak

bronzlaşmak

Bronzlaşmanın Yolları

Bronzlaşmak isteyen hanımlar, güneşin çok fazla dik gelmediği saatlerde güneşlenirken havuç yiyebilir veya havuç suyu içebilir. Havucun içerisinde bulunan karoten maddesi sayesinde vücudun bronzlaşması hızlanır. Cilde peeling yaptıktan veya hamamda yıkandıktan sonra güneşe çıkmak, bronzlaşmayı hızlandırır. Ölü derilerden arınmış bir cilt daha çabuk koyulaşır. Yarım saatte bir güneşlenme pozisyonunun değişmesi ve güneş kreminin tazelenmesi, vücudun eşit şekilde yanmasına yardımcı olur. İnsanlar denizin içinde çok yanarlar.

bronz ten

bronz ten

Çünkü güneş ışınları kumda ve suda yansıma yapar. Bu nedenle deniz yatağında veya deniz kenarında güneşlenmek, çok daha hızlı bronzlaşma sağlar. İlerleyen yaşla beraber esnekliğini ve nem oranını kaybeden cildin sağlığı açısından bol su tüketmek gerekir. Günde en az 2 litre su içmek, cildin çok daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlar. Bronzluğun kalıcı olması için banyo sonrası nemlendirici kullanmak gerekir. Güneş sonrası vücuda kese veya peeling yapılması önerilmez.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir