Bitkiniz ile Beraber Büyüyen Saksılar

Çiçek ve süs bitkisi yetiştirmeyi sevenlerin en çok yakındıkları saksı değişim zamanlarıdır. Özellikle apartman dairesinde oturanların bu işlemi yapması bahçe içinde yapılandan daha zordur. Balkon ya da banyo gibi alanların toprak olması da yanına eklenen bir başka problemdir.

bitki

bitki

Ayrıca değiştirilmiş olan eski saksı da kimi zaman nereye konulacağı bilinemediğinden atılmak zorunda kalır. Zaman sonra ise yeni bir bitki dikiminde o saksı ihtiyacı gene doğup ekstra maliyet olur. Bu sona çözüm olan bitki ile birlikte büyüyen saksı sayesinde artık saksı değişimi yapmanı gerekmeyecek.

Saksı Nasıl Büyüyor?

İlk etapta küçük ebatlı olan saksınız bitkinin köklerinin büyümesi ile içindeki kısmı yana açılarak genişler. Bu genişleme oldukça içine sadece toprak ilave etmeniz gerekiyor.

saksı

saksı

Origami sanatından ilham alınarak geliştirilen bu saksılar sayesinde evinizde ayrıca toprak pisi olamayıp, sürekli farklı ebatlarda saksı almaktan da kurtulacaksınız. Büyüme zamanlarında şekil ve desen olarak da farklılaşan büyüyen saksı dekorasyonunuz için de oldukça şık duracak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir