Bebek Güvenliği

Doğumlarından sonra çok sakin yapılı olsalar da gün gün gelişen yeni özellikleri ile bebekler, güvenlik çeperinde tutulması gerektiklerini kanıtlarlar.

bebek

bebek

Bebek Güvenliği İçin Alınması Gereken Önlemler

Bebekler ilk anlarda çok fazla hareket etmeseler de kimi bebeklerin eller oldukça hareketli olabiliyor bu sebep ile üzerine örttüğünüz örtüye son derece dikkat edip her hangi bir şekilde ağız ve burun üstüne gelmemesine özen göstermeniz gerekir. Bunun yanı sıra yeni doğan bebeklikten çıkış ile hareketlerde hızlanma başlar. Bu kontrollü sürekli bebeğinizle beraber olarak daha rahat sağlayabilirsiniz.

bebekler

bebekler

Bir anlığına yalnız bıraktığınız bebeğiniz kendine zarar verecek olan şeyi mutlaka tespit edebilecek şekilde programlanmış olduğunu görünce son derce şaşıracaksınız. Bu sebep ile bebeğinizi mümkün olduğunca yalnız bırakmamaya özen gösterin. Gece uykularında etrafında olan her şeyi son bir kez daha kontrol etmek de faydalı olacaktır. Kalın battaniyeler yerine daha ince olan penye battaniye seçimi daha rahatlatıcı bir çözümdür. Ayrıca bebek güvenliği için eğer kundak şeklinde battaniye ile sararak uyutmak istiyorsanız öncesinde bunun bir testini yaparak bebeğinizin bu kundağı ne şekilde açabildiğini de kontrol etmeniz yararlı sonuçlar doğuracaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir