Sarımsak Şampuanı Nasıl Yapılır?

Sarımsak, saç ve kafa derinize sayısız faydalar sunar. Şampuanınızda kullanmanız sadece saç dökülmesini önlemekle kalmaz, aynı zamanda saç büyümesini artırmak ve saç sağlığını geliştirmek için bileşenin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Şimdi sarımsağın saçlarınız için ne kadar yararlı olabileceğini bildiğinize göre, şampuan olarak nasıl kullanabileceğinizi öğrenelim.

sarımsaklı şampuan

sarımsaklı şampuan

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Doğal Sarımsak Şampuanı Formülü

Sarımsak şampuanı söz konusu olduğunda, sarımsak kokusu endişelenmenize neden olabilir. Oysa bu özel çözümdeki zeytinyağı ve uçucu yağ içeriği, sarımsağın kokusunu absorbe ederken, saçınıza parlaklık ve nem kazandırmaya yardımcı olur. İşte evinizde doğal ve kokusuz sarımsak şampuanı yapabilmeniz için gerekenler:

  • 10 veya 15 diş taze sarımsak
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 3-5 damla nane yağı
  • 3-5 damla çay ağacı yağı
  • 1 adet organik saf şampuan
sarımsak

sarımsak

Hazırlık zamanı: Sarımsak dişlerini soyun ve temiz olana kadar yıkayın. Pürüzsüz bir macun elde edilinceye kadar bir havanda ezerek sarımsakları karıştırın. Karışıma biraz su ilave edin ve hamur biraz kremsi olacak şekilde biraz daha karıştırın. Sarımsak hamuruna, bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve birkaç damla nane yağı ve çay ağacı yağı ekleyin. Malzemeler iyice özleşip homojen olana kadar karıştırın. Bu karışımı şampuanınıza ekleyin ve iyice karıştırın. Doğal sarımsak özlü harika şampuanınız kullanıma hazırdır.

Hazırlamış olduğunuz bu harikalar yaratan şampuanı, hava geçirmez bir şişede saklayın. Dilediğiniz zaman haftada 2 veya 3 kez saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Diğer şampuanlarla aradaki farkı ise hemen fark edeceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir