En Güzel Salıncaklar

Çocuk parklarında görmeye alışık olduğumuz salıncaklar, artık ev aksesuarları, ev eşyaları olarak da karşımıza çıkmakta, hatta ev dekorasyonunun önemli bir parçası olmaktadır.

Salıncak ip, halat, zincir gibi malzemelerle yüksek bir platforma, asılan bir oturma düzeneğidir. Asıldığı yer dışında zemin ya da herhangi bir yerle teması olmadığından, ileri ve geri hareket etmesi sağlanır. Kullanılan ip ya da zincirin boyuna göre salınımda ilerleme mesafesi değişir. Aynı oranda geri gitme mesafesi de etkilenir.

En Güzel Salıncaklar

En Güzel Salıncaklar

Her Kulanım İçin Ayrı Salıncak

Salıncaklar, sadece evlerin bahçesinde ağaçlara asılan ve çocukların oynadığı ürünler olmaktan çoktan çıkmıştır. Veranda, balkon, teras gibi yerlerde de salıncaklar yoğun olarak kullanılır. Genellikle kanepe tarzındaki salıncaklar bahçesi, verandası ya da terası olan ya da uygun büyüklükteki bir balkona sahip evlerde mutlak yer alır.

Salıncak

Salıncak

Salıncaklar, kanepe tarzında olabileceği gibi tek kişilik ve konforlu bir oturuş sağlayan formda da bulunur. Bu salıncaklarda günün yorgunluğunu atmak, kahvenizi, içkinizi yudumlamak büyük bir keyif verecektir. Salıncakların seçiminde dekorasyona da uyumlu tercihlerde bulunmak gerekir. Salıncağın oturma alanının kumaş ya da derisinin ya da ahşap ve plastiğinin rengi, deseni, genel dekorasyonla uyumlu olmalıdır.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir