Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Gıdalar

Cilde yararlı ve genç tutan besinlerin başında içeriğinde bulunan likopen sayesinde domates gelir. Domatesin yararı ise pişirildikçe ortaya çıkar. Cildin esnekliğini artırır. Zeytinyağı ise başlı başına bir antioksidan kaynağıdır. Cilt temizlenmesinde de etkisi kanıtlanmıştır.

Cilt Güzelliği

Cilt Güzelliği

Cildi Gençleştiren Doğal Gıdalar

Balık her zaman bedenin güçlü olmasını sağladığı gibi cildi de korur. Haftada üç kez ton balığı, sardalye yenmesi önerilir. Ispanak ise her zaman içeriğinde bulunan yüksek C vitamini ve demir sayesinde cildi korur. Maydanozu düzenli olarak sofranızdan eksik etmeyin. C vitamini bakımından zengin olup cildin esnekliğini güçlendirir.

Cilt Temizliği

Cilt Temizliği

Sarımsak faydaları sıralanmakla bitmez. Sarımsak içerisinde birçok vitamin bulunur ve cildi zararlı etkenlerden korur. Günde 1 diş sarımsağı ezerek yemenizi öneririz. Kokusu olduğu için tüketilmez. Sarımsak bedenin bağışıklık sistemini güçlendirirken cildi de korur. Tüm gıdalar yanında düzenli olarak su içmeniz ise çok önemlidir. Cildin erken yaşlanmaması için sizler saydığımız gıdaları sofranızdan eksik etmemelisiniz. Cildi dışardan kremler ile beslediğiniz kadar içerden de doğal gıdalar ile beslemeniz çok önemlidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir