Flört Şiddeti

Karşı cinsten biriyle ilişki kurmadan önce bir tanışma evresi olarak görülen flört özellikle gençler arasında sıklıkla kullanılan bir ilişki terimi olup ilerleyen dönemlerde pek çok sorununda kaynağı oluyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Travma Çalışmaları Programı Direktörü Yrd. Doç. Dr. Ayten Zara bu dönemde özellikle erkek tarafından uygulanan ve içerisinde sözlü, psikolojik ve cinsel şiddetinde bulunduğu duruma flört şiddeti adını veriyor.

Flört şiddeti lise çağında ki gençlerin sıklıkla yaşadığı bir durum olup, yapılan bir araştırmada bu tür bir şiddetin gençler arasında ilişkinin kuralları olarak görülmesi aynı zamanda sevgi, saygı ve kıskanmanın da bir göstergesi olması nedeniyle kabul gördüğü belirtildi.

Flört Şiddeti

Flört Şiddeti

Flört Zarar Veriyor

Genç kızların ve erkeklerin ergenlik dönemlerinde bu tür olayları yaşaması ilerleyen yıllarda kişiliğin bir parçası halini alması ise oldukça tehlikeli. Flört şiddeti fiziksel olarak kişilere zarar verdiği flörtün kendisi de aile hayatı ve ilişkiler içinde riskli. Maddi ve manevi hiçbir sorumluluk içermeyen flört insanların değer duygusunu zedeleyip evlilik kurumlarının da daha kırılgan hale gelmesine neden oluyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir