Diyetteyken Peynir Nasıl Tüketilmeli?

Diyet yapmak fazla kilolarınızdan kurtulmanız için iyi bir yöntem olduğu kadar aynı zamanda sağlıklı yaşamak için de faydalı olan bir yöntemdir. Diyet yaparken yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ederek, vücudunuzun ihtiyacı olabilecek kadar protein, vitamin ve karbonhidrat alırsanız daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

peynir

peynir

Kahvaltıda Peynir Tüketilir mi?

Diyet yaparken peynir tüketmek istiyorsanız sabahları kahvaltılarınızda kepekli ekmek ile birlikte tüketebilirsiniz. Kahvaltıda yer alabilecek olan peynir çeşitleri ise süzme ve keçi peynirleridir. Bu tür peynirleri yumurta ile birlikte yiyebilirsiniz. Süzme peynirlerin kalorileri keçi peynirlerine göre biraz daha düşük olduğu için tercihinizi süzme peynirden yana yapabilirsiniz.

peynir çesitleri

peynir çesitleri

Kaşar peyniri aşırı yağlı olduğu için diyetteyken kesinlikle uzak durulmalıdır. Eğer canınız çok çektiyse ve kaşar peyniri yemek istiyorsanız ufak porsiyonlar halinde yiyebilirsiniz. Akşamları ise az besin tüketmeniz gerektiği için peynirden uzak durmanız gereklidir. Akşam yemeklerinde peynir tüketimini kalorisi düşük olan salatalar birlikte yapabilirsiniz. Fakat uyumadan en az 3 saat önce yemek yemeyi kesmelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir