C Vitamini Hangi Hastalıklardan Korur?

C vitaminin insan vücudu için var olan faydaları sağlıklı bir vücut için son derece büyük oluyor. Bu neden ile de günümüzde uzmanlar insanların gün içerisinde bol bol C vitamini deposu olan besinleri tüketmelerini öneriyor.

c vitamini

c vitamini

 Gün İçerisinde Hangi Hastalığa Ne Kadar C Vitamini Alınmalı?

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda C vitamininin oranlarına göre hastalıklara olumlu etkilerde bulunuşu ortaya çıkartılıyor. Bunlar arasında özellikle de son derece yaygın olan kalp hastalıkları için günlük 350 miligram C vitaminin vücuda alınması gerekiyor. 500 miligram C vitaminiyle de insanların damar sertliği ve yüksek kolesterol gibi rahatsızlıkları ile mücadelesinde oldukça olumlu etkiler sağlıyor.

c vitamini hangi besinerden alınmalı

c vitamini hangi besinerden alınmalı

Gut hastalığı ve ürik asidi yüksek oranlarda olan kişiler için uzmanların önerisi C vitamini oluyor. Özellikle de kandaki ürik asit değerini düşürüyor olması bu şekilde uzmanlar tarafından öneriliyor olmasının en önemli etkeni oluyor. Mide içerisinde ortaya çıkan ülser ve gastrit yapan mikropların öldürülmesinde de C vitaminin oldukça büyük etkileri bulunuyor. Gün içerisinde 300 miligram C vitaminin katarakt oluşumuna engel olduğu da yapılan araştırmalar sayesinde biliniyor.

c vitamini kaynakları

c vitamini kaynakları

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir