Zayıflamak için Şart Olan 5 Şey

Şimdiye kadar yaptığınız her şey boşa çıktığı için şu anda bu yazıyı okuyorsunuz. Bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz ama nerede? Öğrenmek için bu 5 maddeyi mutlaka okuyun. Bu kez, kalıcı olarak başaracaksınız.

Zayıflamak Kendi Kararınız mı?

Kilo kaybı hedefleriniz başka biri tarafından kararlaştırılmamalıdır. Kilo vermeye hazır olduğunuzda, neden bunu yapmak istediğinizi kendinize açıklayın. Bu şekilde kilo verme hedeflerinize ulaşmak için zihninizi sağlıklı bir yaşam tarzı izleyerek eğitirsiniz. Hazır değilseniz baştan kaybedersiniz.

Diyet Hedeflerinde Gerçekçilik

Kilo verme konusunda ciddisiyseniz, mevcut kilonuza, tıbbi öykünüze ve ideal ağırlığınıza bağlı olarak gerçekçi hedefler belirleyin. 2 ayda 15 kg vermeyi hedeflerseniz, sonuç, sizi hayal kırıklığına uğratır ve başa döndürür. Ayrıca, bu kadar ani kilo kaybetmek sağlıksızdır.

Sağlıklı Hayata Geç

Spor yapmaktan ya da dans etmekten hoşlanıyorsanız kendinizi bir adres bulun. Haftada en az 3 saat egzersiz yapın. Sağlıklı bir diyet planı izleyin; sebzeler, yağsız protein ve sağlıklı yağlar almaya başlayın. İşlenmiş gıdaları, yüksek sodyum gıdaları ve şekerli ürünleri çöpe atın.

Sosyal Destek

Egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslemeye başladıktan sonra, sağlıklı yaşam tarzınızı sürdürmenizi engelleyen bazı kişiler olacaktır. Bu normaldir, onlardan nefret etmeyin, fakat sağlıklı bir yaşam tarzı izleyen yeni insanlarla tanışmaya başlayın. Ayrıca arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle ne kadar ciddi olduğunuzu ve kilo vermenin sizin için ne kadar önemli olduğunu konuşmalısınız.

Kararlı Kalın

Programınıza sadık kalın, kilo vermenin anahtarı kararlı olmaktır. Arada diyetinizden şaşarsanız kademeli olarak tekrar başa alın. İlerlemeyi görmek için her 2 haftada bir fotoğrafınızı çekin. Bu, ilerlemenizi takip etmenizi ve odaklanmanızı sağlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir