Sürekli Yorgun Hissetmemizin Sebebi Bağırsak Bozuklukları

Birçok kişi çalışma hayatının verdiği zorlukla birlikte sağlığına gereken dikkati ve önem, gösteremiyor. Rutin hayatta kişi her akşam hiçbir iş yapmasa bile kendisini çok yorgun ve bitkin hissedebiliyor. Yani bunun sonucunda oluşan kronik yorgunluk aslında yapılan araştırmalara göre bir sebebe dayanıyor. O sebepte bağırsaklar! Birçok kişinin en büyük şikayetlerinden biri de kendini sürekli yorgun ve halsiz hissetmek. Bu şikayetlerin çoğunluğu aslında kadınlardan geliyor. Fakat eskiden kronik yorgunluğa tek sebep olarak psikoloji öne sürülürdü. Fakat yapılan araştırmalar artık kronik yorgunluk sebebinin sindirim bozuklukları olduğunu söylüyor.

bağırsak bozukluğu nedenleri

bağırsak bozukluğu nedenleri

 

Kronik Yorgunluğa Karşı Önlem Alın

 

Her şey den evvel sigara kullanıyorsanız kesinlikle bırakamıyorsanız azaltmalısınız. Buna ek olarak siz değerli okuyuculara şiddetle su içmeyi asla ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Kahvaltı öğünü asla atlamayın. Yemekleri az az yiyin. Öğün sayısını artırın.

Midenize dokunduğunu fark ettiğiniz besinlerden ya da yemeklerden uzak durun. Yememeye çalışın. Her gün bir kase yoğurt mutlaka ve mutlaka tüketin. Bağırsaklar söz konusu iken birçok kişinin en büyük şikayetlerinden biri de şişkinlik ve gazdır. Gazlı yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durun.

Bitki çaylarından siz de faydalanın. Sık sık rezene, papatya ya da nane çayı için. Çünkü bu çaylar şişkinlik giderme de çok etkili. Son olarak sizlere tavsiyemiz eskisinden daha çok hareket etmeye çalışmanız olacak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir