Akıllı Cihazların Ellere Zararı

Gün boyu elimizden hiç düşürmediğimiz akıllı cihazların bizlere oldukça zararı vardır. Bir zararı da uzun süreli kullanımda elimizde yaratacağı bazı problemler. Sürekli olarak mesaj ya da yazı yazmak için kullanılan başparmağın göstermesi gereken performansın neredeyse 100 katı bir performansa maruz kalması sonucunda el eklemlerinde aşınma, kireçlenme ve yırtılma gibi sorunlara sebep olduğu bilinmektedir. Bu zararlı sonuçları yaşamamak adına alacağınız bazı ufak önlemler sayesinde sağlığınızı korurken aynı zamanda telefonunuzu da daha pratik kullanmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

akıllı cihazlar

akıllı cihazlar

 

Elinizi Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle sürekli kullanım sebebiyle elin ve bileğin ağrımasına sebep olacak ağır telefonlardan uzaklaşın. Hafif telefonlar sayesinde bileğe ve ele binen yük daha az olacağı için sorun bir miktar da olsa çözülebilir.

Yapılacak işlemler için telefondaki pratik çözümleri mutlaka kullanmayı alışkanlık edinin. Kısa yolları ve hazır metinleri kullanarak hem zamandan hem de işten tasarruf etmiş olacaksınız.

Elinizin telefonu tutuşunu kolaylaştıracak akıllı cihaz kılıflarını ve aksesuarlarını tercih ederek elinizin zorlanmasını engelleyebilir böylelikle yırtılmalardan korunmasına destek olabilirsiniz.

akıllı cihazlar ellere zarar veriyor

akıllı cihazlar ellere zarar veriyor

 

Yazım stilinizi değiştirerek daha basit yöntemler bulmayı deneyin. Akıllı cihazları sürekli aynı eliniz ile kullanmayın. Bir şeyler yazarken de sürekli aynı parmaklarınızı kullanmayın. Böylelikle tek yönlü bir yüklenmeden uzak kalarak ellere binen ekstra yükün hafiflemesi sağlanabilir.

Ellerinizin güçsüzleştiğini ya da yorulduğunu hissettiğiniz anda sesli komut sistemiyle hem telefonunuzu hem de klavyenizi yönetebilirsiniz. Böylelikle ellerinizi dinlendirmiş olursunuz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir