Kilo Aldıran Gıdalar Nelerdir?

Spor yaparken beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmezseniz boşa kürek çekmiş olursunuz. İyi bir spor aktivitesi ile birlikte iyi bir diyeti birlikte uygulamadığınız tüm günler boşa geçmiş olur. Bu şekilde etkili sonuçlar elde etmeniz mümkün değildir.

kilo aldıran besinler

kilo aldıran besinler

Kremalı çorbalar diyetteki birçok kişiye çorba tavsiye edilmesinden dolayı hatalı olarak tüketilebilen bir gıdadır. Çorba tek başına dozunda içildiği zaman kilo vermeniz için işe yarar ancak kremalı olan çorbaları tüketirseniz kilo alabilirsiniz.

kilo almak

kilo almak

Kızartmaların her türlüsünden uzak durmalısınız. Özellikle kızartılmış patates içerdiği yoğun yağ ve karbonhidrattan dolayı diyet boyunca yalnızca belirli günlerde az olarak tüketmeniz gereken bir besindir.

Makarna Kilo Aldırır mı?

Makarna yemek, kızartılmış gıda tüketmekten daha fazla kilo aldırabilir. Makarnayı da kendinize diyet döneminde ödül olarak arada bir ufak porsiyonlar ile vermeniz gereken bir gıdadır.

makarna

makarna

Makarna yerken üzerine tuz veya herhangi bir baharat ya da sos atmadan tüketmenizi kilo almamanız açısından tavsiye ederiz. Kalorisi ve karbonhidrat oranı yüksek olan makarnaya ek olarak bunları atarsanız yağlanmaya yol açabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir