Köşe Takımı Seçmenin Püf Noktaları

Neredeyse her gün değişen dekorasyon trendleri artık evlerde de kendisini hissettirmeye başladı. Son yılların en fazla tercih edilen mobilyaları arasında yer alan köşe takımı modelleri ise değişen trendlerin en gözde parçaları arasında yer alıyor. Estetik duruşu ve sağladığı alan tasarrufu ile dikkat çeken köşe takımı modelleri dekorasyon denildiği zaman akla ilk gelen seçeneklerden biri oluyor. Ancak köşe takımı seçiminizi yaparken tıpkı diğer mobilyalarda olduğu gibi bazı önemli detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Mekan Ölçüleri Önemli mi?

İlk olarak köşe takımı kullanmak istediğiniz alanın ölçülerinizi seçim esnasında göz önünde bulundurmalısınız. Köşe takımları ufak alanlar için kurtarıcı görevi üstlense de yanlış bir tercih yapıldığı zaman tam tersi sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Alanınızın küçük olduğunu düşünüyorsanız satın alacağınız köşe takımının ölçülerinin bu alana uygun olmasına ve renklerinin de mekanı ferah gösterebilecek renklerden oluşmasına özen göstermelisiniz.

Geniş alana sahip olduğunuzu düşünüyorsanız tercihinizi köşe takımından yana yapmak istiyorsanız geniş alanlarda ufak durabilecek köşe takımlarından uzak durmalısınız. Fakat yine de aşırı büyük köşe takımları seçmemeniz daha doğru olacaktır. Aksi takdirde geniş olan mekanınızın daha boğucu ve kasvetli gözükmesine sebep olabilirsiniz. Köşe takımı seçiminde yön olarak odanızla uyum içerisinde olabilecek mobilyaların seçilmesi de önemlidir.

Yön ve Yerleşim

Sadece sağ ya da sadece sol olarak üretilebilen bu modelleri seçerken sadece görüntüye aldanmamanız aynı zamanda koltuğun yönünün de mekanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olmasına özen göstermelisiniz.

Meta Description: Köşe takımı seçiminizi yaparken bazı detaylara dikkat ederek mekanlarınızın atmosferini değiştirmeye başlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir