Saç Dökülmesine İyi Gelen Uygulama

Saç dökülmesi kadın, erkek, genç, yaşlı birçok kişinin ortak sorunudur. Bu sorun ile başa çıkmak için uygulanabilecek olan farklı yöntemler ve ürünler piyasa da satılmaktadır. Satılan ürünler yerine daha ekonomik bir seçime yer açmak için ise pirinç suyunu uygulayabilirsiniz.

yağlı saçlar

Son derece kolay bir uygulama ile saç dökülmesinin önün geçerken aynı zamanda saçlarınızın da hızla uzamasına destek olabilirsiniz. Doğal reçete ile saçlarınızda arzu ettiğini etkiyi yakalamak istiyorsanız haftada iki defa pirinç suyu uygulamasını yapmanız önerilir.

Pirinç Suyunun Faydası

Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ya da çabuk uzamayan saçlardan yakınıyorsanız pirinç suyu ile saçlarınızı yıkamanız soruna çözüm olacaktır.

Pirinç içinde bulunan aminoasitler saçların gelişimine destek olurken saçlarınızı koruyan bir tercih yaratacaktır. Pirinç B,C ve E vitaminlerine sahip olması ile saçlarınızın daha kısa sürede büyümesine ve hızla uzamasına da yardımcı olur.

Pirinç Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Pirinç suyu uygulaması için yarım su bardağı pirinci üç su bardağı su ile ıslatıp yarım saat beklettikten sonra elde edebilirsiniz. Suyunu ayrı bir kaba aktardıktan sonra yıkanmış temiz saçınıza suyu masaj yaparak uygulayın. Yirmi dakika kadar bekletmenin sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz.

Pirinç suyunu saçların dökülmemesi ve uzaması için haftada en az iki defa yer vermeniz durumunda daha sağlıklı çözümleri elde etmeniz mümkün olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir