Yazmanın İyileştirici Gücünden Faydalanın

Sıkıntıların bir şekilde dışa vurulmalıdır. Duygularıyla yüzleşmekte zorlanan kişiler olumsuz duygularından kurtulmak için yazma yöntemine başvurabilir. Kendi düşüncelerinizi bir şekilde kağıda döktüğünüz zaman psikolojik olarak da rahatlarsınız. Bazı kararları almak zor iştir. Yazı yazarken kararlarınızın üzerine daha kesin şekilde gidersiniz.

yazı yazmak

yazı yazmak

Yazı Yazarak Depresyondan Nasıl Kurtulursunuz?

Kişinin kendi içinde bazen tarifsiz duygular oluşur. Endişe ve korkularından sıyrılamaz. Korkularını kağıda yazarak onların üzerine gidebilir. Karar vermeden önce yazı yazarsanız, kararlarınız hakkında daha net düşünürsünüz. Kafanıza bir şey taktığınız zaman kendinizi yiyip bitirmemek için yazı yazın ve rahatlayın.

Düşünce ve duygularınızı gün içinde kağıda dökün. Yazmaya başladıkça içinizdeki endişelerden de sıyrılacaksınız. 15 ya da 20 dakika yazı yazdığınız zaman sıkıntılarınız da kaybolur. Yazı yazmanız karar vermenize de yardımcı olur. Zihniniz sakinleşir ve sorunlara karşı daha pozitif düşünmeye başlarsınız. Yazı yazarak depresyonun da önüne geçersiniz.

depresyon

depresyon

Üzüntü, sıkıntı gibi durumlarda içinize atmak yerine kağıda ve kaleme sarılın. Zaman yaratın ve en az 15 dakika yazın. İçinizde yazma isteği olunca yazmaya devam edin. Duygularınızı açık bir şekilde anlatın. Kendinizle gerektiği zaman yüzleşin. Sıkıntılı durum yaşıyorsanız yazmaktan kaçınmayın. Basit cümleler kurabilirsiniz. Bütün hislerinizi dökün ve kendinize kesinlikle sansür uygulamayın. Yazdıklarınızı daha sonra okuyun. Aradan zaman geçtikten sonra o an yaşadıklarınızın sizi nasıl yıprattığını fark edeceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir