3D Avşar Maske İle Burun Estetiği Artık Daha Kolay

Son zamanlarda bir hayli popüler olan burun ameliyatlarında genel olarak hastanın burnundaki şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılır. Bu tür burun ameliyatlarına rinoplasti denir. Burun ameliyatlarında yüzün tam ortasında bulunan burnun nefes alması sağlanır aynı zamanda yüzdeki estetik güzelliği bozmayacak şekilde yapılmaya çalışır. Burun şeklini oluştururken burun yapısı ve yüz orantısı değerlendirilerek burnun büyüklüğü ve küçüklüğü, burun ucu yüksekliğinin ayarlanması, burun-dudak ve burun-alın açısını uyumlu yapmaya çalışırlar. Birçok açıdan değerlendirmeler ile yapılan burun ameliyatları kişinin yüz yapısına ve karakterine en uygun burun yapısı oluşturulur.

avsar mask

avsar mask

Başarılı Bir Sonuç için Ne Gerekir?

Başarılı bir burun estetiği sonucuna ulaşmak için hastanın beklentilerine ve doktorun tavsiyelerine uygun burnun kıkırdak, kemik ve deri kalınlığına en iyi şekilde uyum sağlayacak bir burun yapısı oluşturma ile gerçekleşir.

Dünya üzerinde ve ilk defa Türkiye’de gerçekleştirilen 3D maske burun estetiği ile hastanın burnuna en iyi yakışan burun şeklini bulmak daha kolay hale geldi. Heykeltıraş estetik cerrah Op. Dr. Yakup Avşar’ın bulduğu 3D mask print tekniği ile hastaların yüzleri bilgisayar ortamında taranarak 3D yazıcıdan çıkartılıyor. Hastanın istekleri ve doktorun tavsiyeleri ile birlikte burun şekli hakkında karar verilir. Hasta 3D maske sayesinde eski ve yeni görünümünü daha net bir şekilde görebiliyor ve bu sayede ameliyat öncesi burun şeklinin yüzde nasıl bir görüntü oluşturacağı biliniyor.

Yurt Dışından Gelen Hastalar

Op. Dr. Yakup Avşar’ın başarılı operasyonları yurt dışından da gelen hastaları ile tüm dünyaya yayılmaya başladı. Örneğin İsveçli bir hastanın burun ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirerek dünya medyasında ismini duyurmayı başaran doktor ilgi odağı olmayı başardı.

Rinoplasti Kimlere Uygulanır?

Rinoplasti 18 yaşını dolduran burun gelişimini tamamlamış, akıl sağlığı yerinde olan, cerrahi müdahale ve ya anestezi uygulamasına sağlık engeli bulunmayan herkese yapılır. Burun ameliyatının uygulandığı durumlar:

  • Doğuştan gelen şekil bozukluklarında: Yarık burun, damak ve dudak.. vb.
  • Travmalardan dolayı oluşan şekil bozuklukları: Doğum travması, bağ doku hastalıkları, burun kırıkları… vb.
  • Burun duvarında oluşan ileri burun şekil bozuklukları.
  • Estetik olarak değişim yapmak isteyenler.

Burun ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılır. Önceleri ameliyatlarda kullanılan tamponlar ameliyat sonrası hastaya acı ve ağrıya sebep olurdu. Artık tampon kullanmak yerine tamponsuz burun estetiği yapılabiliyor.

3D Maske Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası ağrılar sanıldığı kadar sancılı geçmez. Basit ağrı kesiciler ile ağrıları dindirebilirsiniz.  Bir gün sonra burun içi boşaltılır, nefesinizi daha rahat bir şekilde alabilirsiniz. İstirahat ederken aşırı sıcak ortamlardan kaçınmalı ve başınızı hafif yukarı doğru ve ya oturma vaziyetinde durmalısınız.

Ameliyat sonrası aşırı fiziksel hareketlerden ve ani tepkilerden kaçınmalısınız. İlk zamanlar aşırı güneş ışığı, sıcaklar ve buhar banyosundan uzak durmalısınız. Ameliyat sonucunu olumlu etkileyen faktörler arasında hastanın yaralarının sorunsuz bir şekilde iyileşmesi, önceden ameliyat geçirmemesi, burun derisinin ince olması, burun ve yüz arasındaki orantının yakın olması, ameliyat sonrası bakıma ve doktorun tavsiyelerine önem verilmesidir.

Yüz güzelliğini büyük bir şekilde etkileyen ve aynı zamanda nefes alınmasını sağlayan burun, herhangi bir sebepten dolayı şekil bozukluklarına sahipse ve ya nefes almakta güçlük çekiliyorsa alanında uzman bir doktora başvurmalısınız. İlerleyen tıp ile birlikte artık çok daha kolay ve az bir ağrı ile yapılan burun ameliyatları hastaların yüzlerini güldürmeyi başarıyor. Doğru yerde ve doğru kişiye yaptıracağınız burun ameliyatı ile sizi rahatsız eden ve sağlığınızı olumsuz etkileyen sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir