Android Yazılım Dili Değişiyor mu?

Google tarafından yapılan açıklamalara göre işletim sistemi olan Android uygulamasında yeni değişiklikler yapılacağınız bildirdi. Yapılacak olan açıklamalar sonucunda ise bu değişikliğin yazılım dili değişikliği konusunda olacağı söylentileri yayılmaya başladı.

android yazılımı

android yazılımı

Hangi Dil Yazılım Yapılacak?

Google hakkında yapılan açıklamalar ve yayınlanan haberlere göre Apple markasının geliştirip swift olarak adlandırılan yazılım dili, Android uygulamasının da birinci sınıf dili olacağı söylentileri yayılmaya başladı.

Yazılım dili değişimlerinin çok kolay olmadığını açıklayan yetkililer bu dönemin oldukça sancılı bir dönem olduğunu ve aksiliklerin yaşanmaması için son derece yavaş ve uzun vadeli olarak bu geçişin hazırlanması gerektiği hakkında bilgilendirdiler.

yazılım

yazılım

Oldukça riskli olan bu değişim konusunda Android kullanıcılarının ne tür tepkiler vereceği merak konusu olurken Google kısa vadede böyle bir düşüncenin uygulamaya geçemeyeceğini açıkladı. Android dil yazılımı da birinci sınıf dilin Java olduğunu açıklayan Google yetkilileri, java ya da swift’ i tamamen kaldırmak istemediklerini de belirtiler. Dil değişimi ile ilgili olarak net açıklamaların ilerleyen günlerde yapılması bekleniyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir