Sık Burun Kanaması Yaşayanlar Dikkat

Bazı insanların belli sebeplerle hayatının bazı anlarında durduk yere burun kanaması gibi durumlar gerçekleşebiliyor. Çok sık tekrarlayan burun kanamaları gibi rahatsızlıklar kesinlikle dikkat edilmesi gereken rahatsızlıklardan biridir. Asla ihmal edilmemelidir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için özellikle çocuklarda fazla olan bu kanama eğilimleri ile ilgili bazı bilgiler verdik.

burun kanaması

burun kanaması

Burun Kanamasının En Sık Nedenleri

Genelde bunun bir santimetre gerisinde başlayan kanamalar kan damarlarının çok yoğun olduğu bölgededir. Çocuklarda burun kanamasının sebebi burun karıştırmadan ileri geliyor genelde. Ama ilerideki yaşlarda burun kanaması durumu  varsa bunun sebebi daha çok tansiyon, kan sulandırıcı ilaç kullanımıdır.

burun kanaması sorunu

burun kanaması sorunu

Yine buruna alınan bir darbe, burun kırığı, kokain kullanımı gibi durumlarda neden olabilir. Asla doktor tavsiyesi olmadan aspirin ve kan sulandırıcı ilaç alınmamalıdır. Burun kanamasının en büyük sebeplerden bir tanesi de bunlardır. İleri yaşlardaki insanlarda görülmesinin sebebi büyük ihtimalle yüksek tansiyondur. Burun kanaması esnasında baş asla geriye atılmamalıdır ve burun pamuk veya başka bir madde ile doldurulmalıdır. Soğuk bir su ile burnu hafif bir şekilde temizlemeli.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir