Badem Sütünün 8 Faydası

Badem sütü, süt yerine tüketebileceğiniz, lezzeti harika bir alternatif olmakla birlikte sağlık açısından inanılmaz faydalara sahiptir. İşte badem sütünün en önemli 8 faydası:

  • Kalbinizi sağlıklı tutar: Badem sütünde kolesterol veya doymuş yağ yoktur. Yüksek tansiyon ve kalp hastalığını önlemeye yardımcı olan düşük sodyum, sağlıklı yağlarda (örneğin omega yağ asitleri gibi) bulunur.
  • Kemiklerinizi güçlü tutar: İnek sütü kadar kalsiyum sunmuyor olsa da, badem sütü tavsiye edilen günlük miktarın %30’unu ve önerilen D vitamini miktarının %25’ini sunuyor; böylelikle artrit ve osteoporoz riskinizi azaltacak ve bağışıklık işlevinizi geliştireceksiniz.
badem sütü

badem sütü

  • Cildinizi parlak tutar: Badem sütü, güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizin sağlığı için gerekli antioksidan özellikleri içeren, önerilen günlük E vitamininin %50’sini içerir.
  • Laktoz içermez: Laktoz intoleransı birçok kişi için zararlı etkilere sahiptir. Bu badem sütünü uygun, laktoz içermeyen bir ikame haline getirir.
  • Kan şekerinizi etkilemez: Badem sütü karbonhidratlarda düşüktür, bu da şeker riskinizi azaltarak kan şekeri düzeyinizi önemli ölçüde artırmaz anlamına gelir. Düşük glisemik indeksi nedeniyle vücudunuz karbonhidratları enerji olarak kullanır, böylece şekerler yağ olarak depolanmaz.
badem sütü faydaları

badem sütü faydaları

  • Kas gücü ve iyileşmesine katkıda bulunur: Badem sütü sadece porsiyon başına 1 gr protein içeriyor olsa da hem kas gelişimi hem de iyileşme için önemli olan demir ve riboflavin gibi bol miktarda B vitamini içerir.
  • Kilo kontrolüne yardımcı olur: Bir fincan badem sütü, sadece 60 kaloriyi içeriyor; mevcut kilonuzu kaybetmenize veya korumanıza yardımcı olacak harika bir içecek yerine geçer.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir