Hızlı Kilo Vermek

Kilo verebilmek birçok insanın istediği şeylerden birisidir. Bu nedenle nasıl kilo vereceğinizi öğrenmek yapılması gerekilen ilk şeylerden birisidir. Bu konuda atmanız gereken bazı adımlar vardır. Ama hepsinden önce ilk olarak bu konuda kararlı olmalı ve programlı yaşamaya başlamalısınız. Kilo vermek isteyenlerin başlıca yapmaları gereken şeylerden birisi kesinlikle şekeri hayatlarından çıkarmalarıdır. Kilo vermek açısından atılması gerekilen önemli bir adımdır bu. Boş kalori kaynaklarından tamamen vazgeçmeniz gerekmektedir. Şeker ise bu listenin başında gelmektedir. Taze sebze ve meyvelerden alınan şeker vücudun ihtiyacı için zaten yeterlidir. Ancak ekstra olarak hazır yiyeceklerden alınan şeker gereğinden fazla olduğu için vücutta yağ birikimine neden olacaktır.

şeker

şeker

Günümüzde oldukça fazla tüketilen hazır yiyecekler bel bölgesinde oldukça fazla yağlanmaya neden olmaktadır. Zaten bir çok insanında günümüzde ki problemlerinden birisi budur. Şeker tüketiminin bilimsel olarak kanıtlanan bir diğer zararlı tarafı ise, vücutta doyduğumuzu söyleyen ‘’ leptin ‘’ hormunun salgılanmasında engel koyduğu gerçeğidir. Bu nedenle şeker tükettiğimiz süresince tokluk hissinin duyulması da azalmaktadır.

Hızlı Kilo Vermek İçin Altın Kurallar

Şeker dışında dikkat edilmesi gerekilen bir diğer besinde nişastalı ürünlerdir. Ekmek, patates, makarna, pirinç bunların başında gelmektedir. Bizim toplumumuzda da en çok tüketilen ürünler diyebiliriz. Bu besinler vücutta yağlanma oranını arttırmaktadır. Ayrıca nişastalı ürünler arasında ikiye ayrılmaktadır. Bunlar ‘’rafine ve doğal’’ besinlerdir. Bunların tüketimini de minimuma indirmek gerekmektedir.

makarna

makarna

Son olarak ise protein tüketimi arttırılmalıdır. Proteinin fazla tüketilmesi daha hızlı kilo vermenize destek olacaktır. Çünkü protein metabolizmayı hızlandırır ve enerji kaynağı sağlar. Vücuttaki yağ depolarının yakılmasına destek olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir