Bu Beklentiler İlişkiyi Bitiriyor

Herkesin ilişkiye dair beklentileri birbirinden farklıdır. Ancak temel olarak bu beklentilerin temelinde sevilmek, partner ile iletişimi doğru kurmak yatar. Bu beklentilerin ise bilindiği üzere sonu gelmez. Kimi beklentiler ise ilişkiyi yukarıya çekmek yerine bitirir.

Sevgiliyi Her Yönü ile Sevmek Gerekir

 Gerçekte bu, oldukça yanlış bir durum. Çünkü sağlıklı bir sevginin oluşmadığı durumda, kendini gösterecek olan diğer durumların önemi çok da kalmıyor. Koşulların etkisi unutulmadan makul isteklerin yerine gelmemesi, aşkın bitmesi anlamına gelmektedir.

sağlıklı ilişki

sağlıklı ilişki

Her Şey Kendiliğinden Hallolur

 Birçok kişi ilişkisini deyim yerindeyse otomatiğe bağlamayı tercih ediyorlar. Kişi ilk adımı attıktan sonra her şeyin kendiliğinden kolaylıkla olabileceğini düşünmekteler. Halbuki bir ilişkinin en iyi şekilde ilerlemesi adına çiftlerin ilişkilerinin her aşamasında mutlak suretle çaba sarf etmeleri gerekmektedir.

Konuşmadan Anlaşmak Mümkün

 Çiftlerin büyük bir kısmı genel olarak ilişkilerinin ilk evrelerinde sürekli olarak birbirlerinin duyguları hakkında konuşurken ilerleyen dönemlerde bu konuda oldukça büyük bir değişimin içerisine giriyorlar. Birbiri ile hiçbir şekilde iletişime girmeyen çiftler, yaşadıkları sorunlar ile alakalı doğru adımları da bir türlü atamazlar.

sevgili

sevgili

Seven Karşı Tarafı Ne İstediğini Bilir

 İnsanların birbirlerinin zihinlerini okuma özelliği yoktur. Dolayısıyla kişiler karşı taraflarındaki kişilere bir şeyleri anlatmadıkları müddetçe kimse kişilerin ne istediklerini bilemeyecektir. İsteklerin ve ihtiyaçların partnere net olarak belirtilmelidir. Çünkü gerçek duyguları anlatmamak, ilişkiyi bitirecek sorunların habercisidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.