Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Bayanların çekiciliklerini yansıtan en önemli noktalardan birisi de tırnaklarıdır. Bakımlı ve uzun tırnaklar bayanların her zaman daha çekici görünmesini sağlar. Zayıf ve güçsüz tırnaklar geç uzamaları ile birlikte aynı zamanda çabuk kırılırlar.

tırnak uzatma

tırnak uzatma

Tırnakların yavaş uzaması ve kırılmasındaki en temel sebep ise B12 vitamininin eksikliğidir. Vitamin eksikliği yaşıyorsanız tırnaklarınız güçsüz bir yapıya bürünerek kırılmaya başlarlar.

hızlı tırnak uzatma

hızlı tırnak uzatma

Bu sebeple öncelikle doktora başvurarak tedavi olmanız gereklidir. Tırnaklarınızın ışıltılı gözükmesi ve sararmaması için ise sürdüğünüz ojeyi mutlaka haftada en az 1 kere silerek tırnaklarınızı dinlendirmeniz gereklidir.

tırnak uzatma yöntemleri

tırnak uzatma yöntemleri

Evde Yapabileceğiniz Karışımlar

Limonlu suda tırnaklarınızı bekletmek tırnaklarınızın sertleşmesine ve daha hızlı uzamasına yol açacaktır. Bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ve 1 çay kaşığı kadar tuz ekleyerek tırnaklarınızı bu güçlendirici kür içerisinde de bekletebilirsiniz. Tırnaklarınız böylelikle daha kolay uzarken gerekli olan parlaklığı da sağlayacaktır.

tırnak uzatma modası

tırnak uzatma modası

Zeytinyağı, menekşe yağı, süt ve balı bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra elinize ve tırnaklarınıza bu karışımı sürerek 1 saat boyunca bekleyin. Tırnak kökleriniz karışım sayesinde beslenecek ve daha hızlı uzayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir