Ombre Saçlara İlgi Artıyor

2000’li yılların başlarında büyük bir moda haline gelen ombre, saç uçlarının renklendirilmesi ve güneşten açılması işlemlerini içerir. Kendi saç rengine sahip olan kişinin saçlarını toplayarak 3 ay boyunca plajda vakit geçirdiği ve plajdayken güneş ile tuzlu suyun saçın uç kısımlarını açtığını düşünün. Bu tam olarak ombrenin yaptığı etkidir. Ense ve saçların ön kısımlarında da ombre uygulandığı zaman aydınlık renkler ortaya çıkabilir.

Ombre işlemi her saç tipine uygulanabilecek bir işlemdir. Uygulanacak olan saçın uzunluğuna göre teknik belirlenir. Uzun saçların büyük bir kısmına ombre uygulanabilmektedir. Orta uzunlukta saçların dörtte ikilik kısımlarına, kısa saçların ise yanlardaki uzun kısımlarına ombre işlemi uygulanabilmektedir. Her saç boyutuna uygun olan bu renklendirme işlemi sarı, yeşil, pembe ve bal rengi gibi pek çok farklı renkte seçim yapabilmenizi sağlar.

Ombre Saça Zarar Verir mı?

Ombre işleminin saça zarar verip vermeyeceği tamamen o işlemi yapan kuaförün becerileri ve yetenekleri ile alakalıdır. Ombre işleminde özel açıcılar kullanılır. Açıcıların kullanılacağı oranları, saçta kalacağı süre gibi detaylar dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu sebeple, ombre yaptıracağınız zaman güvenilir bir kuaför seçmeniz gerekir.

Ombreyi bir kuaförde yaptıracaksanız özel olarak üretilmiş olan yapışkan bantlardan yararlanılır. Bantlar sayesinde saçtan alınan ufak bir saç tutamının alt ve üst kısımlarına bantlar geçirilir. Bantlar açıldığı zaman ise saçın üzerindeki bantın bir yarısı diğer yarıya yapıştırılır. Bu şekilde açılan saçlara açıcı sürülerek tekrar bantlar kapatılır. Profesyonellik isteyen bir iş olduğu için bu işin evde uygulanabilmesi son derece zordur.

Ombre Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Boya saçlarda olduğu gibi ombreli saçlarda da yıkama sonrasında saç kremi kullanılması gerekir. Saç bakım maskeleri kullanmanın ise yararı olabilmektedir. Banyolardan sonra saçlarınızı havlu ile iyice kurulamanız da büyük önem taşımaktadır. Saçlarınızın uzun süre boyunca etkisini koruyabilmesi için işlem sonrasında bu detaylara dikkat etmelisiniz.

Ombre yaptırabileceğiniz profesyonel bir yer arıyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı adresten ombre işlemi ile birlikte saç boyama, saç bakımı ve saç kaynak gibi işlemlere de erişebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir