Bahçeniz için Dekoratif Mantar Yapımı

Bahçeler oldukça özel alanlar olup her ne kadar havaların sıcak olduğu ilkbahar ve yaz ayarlında kullanıma açık olsa da diğer mevsimlerde de güzelliklerini sürdürebilmesi ile son derece hoş seyirlik bir alanı size sunar. Dışarıda yağmuru ya da kar yağışının usul usul yağını izlerken bahçenizde bulunan dekoratif aksesuarlar kendisini daha bir göstermeye başlayacak ve size ideal bir seyirlik güzellik sunacaktır.

bahçe dekorasyonu

bahçe dekorasyonu

Bu dekoratif uygulamalar içersinde birçok farklı malzeme kullanımı il tasarlanacak olan çok güzel dekoratif çözümler yer alıyor. İsterseniz birçok dekoratif bahçe malzemesini hazır olarak satın alabilirsiniz. Fakat kendi emeğiniz ile son derece uygun fiyat seçimi ile bu güzellikleri bahçenizde yaratmanız mümkün. Mantarlar farklı renkleri ve boyları ile yapılabilecek olan en ideal dekoratif çözüm olup sağlam bir malzeme ile yapıldığı takdirde oturma alanı olarak bile kullanılabilir.

bahçede mantar dekoru

bahçede mantar dekoru

Dekoratif Mantar Yapımı

Dekoratif mantar yapımı için saksı, yuvarlak bir kap, iki farklı ya da daha çok renk boya, fırça, yapıştırıcıya ihtiyaç duyulur. Oturma alanı olarak planlıyorsanız saksının ve kabın kırılmaz yapıda olması önemlidir. Öncelikle saksıyı beyaz renge boyayın sonrasında ters çevirin. Sonrasında kabın dış kısmını kırmızı beyaz ya da istediğiniz renge boyayın. Kuruduktan sonra ters çevrik olan saksının üzerine yapıştırın. Muhteşem mantarları yaratmanın yolu bu kadar basittir. Süs yerine oturma alanı yapacaksanız toprağa saksıyı biraz gömebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir