Bebek Odası Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Evin küçük sahibi gelmeden, ev sakinlerini tatlı bir heyecan sarar. Her şey onun geleceği güne göre hesaplanır. Küçük bey veya küçük hanım gelmeden önce, odası tüm inceliklerle süslenerek hazır hale getirilir. Ebeveynler tarafından her şeyin eksiksiz olmasına dikkat edilir. Her şey onun kendisini rahat ve mutlu hissetmesi içindir. Bu zemini oluşturmak için yardım ister misiniz? Haydi, o zaman birlikte bir şeyler yapmaya çalışalım.

 

bebek odası

bebek odası

Ne kadar şirin gözükmesini isteseniz de, bebek odasını bebeksi objelerle fazla doldurmayın. Çocuğunuz büyümeye başladıkça, odadaki aksesuarlar abes kaçmaya başlayabilir. Her sene odayı değiştirebiliriz diyorsanız, o zaman takdir sizin. İstediğinizi yapmakta özgürsünüz. Duvar kâğıtlarıyla bebeksi objelerin yerini kapatabilirsiniz mesela, o objelerden arta kalan yerler, yaşam alanı olarak çocuğunuza geri dönecektir.

Işığın Yönünü Hesaplayın

Odanın kurulumunda, aydınlatma ve odanın aldığı ışık çok önemlidir. Sabahları güneşin nereden doğduğunu kontrol etmeli ve beşiği güneşin doğuş yönünden bağımsız bir yere koymalısınız. Tabi ki bu noktada sokak aydınlatmaları da önemli, kurulum yaparken buna da kesinlikle dikkat etmelisiniz.

bebek odası dekoratif ürünler

bebek odası dekoratif ürünler

 

Boydan boya halı tercihinde bulunmayın. Yerlerin parke olmasına özen gösterin, bu zeminin temizlenmesi daha kolay olacaktır ve yerde bu sayede toz kalmayacaktır. Çok fonksiyonlu mobilyalar kullanmaya çalışın. Katlanabilir karyola, beşik uygulamaları odanın iç ferahlığı açısından önemlidir. Olmazsa olmaz bir diğer detay ise, bebeğinizin odasında mutlaka kendinize de oturmak için bir koltuk bulundurun. O koltukta ona masallara okuyacak, belki emzirecek, belki de o uyurken onunla sohbet edeceksiniz.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir