Bebek Oyuncakları Nasıl Seçilmeli?

Bebekleriniz için oyuncak seçerken bu konuda oldukça dikkatli davranmanız ve bebeğinizin aylık durumuna göre seçim yapmalısınız.

bebek oyuncakları

bebek oyuncakları

Eğer bebeğiniz ilk 6 aylık dönemini tamamlamadıysa renk konusunda fazla düşünmenize gerek yok. Bebekler gelişim dönemlerindeyken daha çok siyah beyaz oyuncaklara ilgi duyarlar. İlk 4 ay boyunca uzanabilecek yetenekleri gelişmediği için 4 aylık süreç sonrasında oyuncakları seçmeye başlayabilirler.

Çıngıraklar, tüysüz yumuşak oyuncakların tamamı bebeklerin bu dönemlerine ilgilerini çekmeye başlar. Diş halkaları özellikle eğlenceli bir oyuncak olmalarının yanı sıra kaşınan damaklar içinde rahatlatıcı bir oyuncaktır. Sivri ve sert yapıdaki oyuncaklardan ise kesinlikle uzak durulmalıdır.

oyuncak

oyuncak

6 Aylık Bebeklere Nasıl Oyuncak Seçilmeli?

6 aylık sürecin sonrasında ise bebekler oyuncaklardan daha fazla keyif almaya başlarlar. Bu dönemlerdeki bebeğinize oyuncak seçerken neden sonuç ilişkilerini öğrenebilecekleri oyuncaklar seçebilirsiniz.

oyuncaklar

oyuncaklar

Oyuncak seçiminde tüm bu konular dışında en fazla dikkat etmeniz gereken ise oyuncakların üretildikleri malzemelerdir. Kanserojen maddeler içeren, ufak parçalara sahip ve sağlıksız üretime sahip olan oyuncaklardan kesinlikle uzak durmalısınız. Boyası kolay çıkmayan kaliteye sahip ya da ahşap yapılı oyuncaklar satın alabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir