Bebek Bakımı Hakkında Bilmedikleriniz

Zahmetli geçen bir gebelik süreci ardından son derece zorlu bir doğumdan sonra işte o an geldi. Artık bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alabilirsiniz.

bebek bakımı

bebek bakımı

Onu kucağınıza alıp kokusunu burnunuza çektiğiniz an yaşadığınız tüm zorlukları unutacaksınız. Artık odak noktanız bebeğiniz ve bundan sonrasında onun için daha iyi neler yapabilirim sorusu ile hayat boyu baş başa kalacaksınız.

Beslenme ve Banyo Bebek Bakımında Çok Önemlidir

Sağlıklı bir bebeğin iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Artık günümüzde anneler daha hamilelik sürecinde bebek bakımı ile ilgili araştırmalar yapmaya başlıyor hatta bununla ilgili eğitimlere katılıyorlar. Ancak her anne adayının bu imkânı olmadığı için burada birkaç detay paylaşmak istiyoruz.

bebek bakmak

bebek bakmak

Mesela bebek bakımının en önemli adımlarından biri bebeğinizin banyosudur. Ilık bir suda ona adeta masaj yapar gibi bir banyo yaptırdıktan sonra, cildine zarar vermeyecek bir yağ ile özellikle göğüs bölgesine ve bacaklarına uygulayacağınız masajdan sonra bebeğinizin nasıl da keyiflendiğine inanamayacaksınız.

bebek bakma

bebek bakma

Bir diğer ayrıntı da beslenmesidir. Onu olabildiğince katkı maddesi içeren besinlerden uzak tutmalısınız. Özellikle ek besinlere başladığınız dönemde mümkün olduğunca yiyecekleriniz kendiniz hazırlamalı ve taze olmasına özen göstermelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir