Cildiniz Kuru mu? Yoksa Yağlı mı?

En değerli giysimizin cildimiz olduğu gerçeğinden yola çıkarsak, biz ona ne kadar iyi bakarsak o da yıllar içinde bize cevabını verir. Özellikle kadınlar için güzel yaş almak son derece önemlidir ve bunun için erkenden adım atarak cildine istediğini verirler.

cilt

cilt

Cildinize Doğru Dokunuşlarla Yaklaşın

Bazı kadınlar cildinin yağlı oluşundan ve buna bağlı olarak makyaj yaptıktan sonra sürekli cildinin parlamasından şikâyet ederken, bazıları ise kuru bir cilde sahip olduğundan yakınır. Her iki durum için de cildinizin ne istediğini iyi bilmelisiniz. Bazen kuru cilt problemleri sıradan bir nemlendirici krem ile çözülürken, bazılarının durumu daha ciddi olabiliyor. Örneğin bir cilt uzmanına başvurmanız ve onun önerilerini dikkate almanız gerekebilir.

cilt bakımı

cilt bakımı

Ünlü kozmetik markalarının ürettiği, son derece etkili olan kil maskeleri ve farklı bileşenleri içeren diğer maskeler haftada bir kez düzenli uygulandığında son derece başarılı sonuçlar veriyor. Bunun dışında alternatif yöntemleri de deneyebilirsiniz.

yağlı cilt

yağlı cilt

Mesela cildinize bal maskesi yaparak onu mat görüntüsünden kurtarabilir ya da yediğiniz meyvelerin posasını atmak yerine onları buzlukta dondurduktan sonra, buz kütleleri halinde cildinize dairesel hareketlerle sürebilirsiniz. Etkili olduğunu göreceksiniz, yeter ki cildinizin ne istediğiniz doğru anlayın ve ona ihtiyacı olanı verin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir