Anne Sütünü Arttıran Gıdalar Nelerdir?

Bebeklerin daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayan, tüm gerekli vitaminlerin içerisinde yer aldığı anne sütü, annelerin beslenme alışkanlıkları ile doğru orantılıdır. Beslenmeniz ile orantılı olarak sütünüzdeki içeriğin etkinliği de değişir. Bu sebeple eşdeğeri olmayan anne sütünün içeriğini zenginleştirmek istiyorsanız faydalı gıdalar tüketmeniz gereklidir.

anne sütü

anne sütü

Su

Canlıların tamamı için önemli olan su, emziren kadınlar söz konusu olduğu zaman daha da büyük bir öneme sahiptir. Anne sütünün neredeyse tamamına yakın bir kısmı sudan meydana geldiği için süt oranlarını koruyabilmek için anneler su tüketimini çoğaltmalıdır.

Demir İçerikli Besinler

Gebelik ve emzirme dönemlerinde demir eksikliği ortaya çıkabileceği için bağışıklık sistemi ve süt üretimi noktasında olumsuz sonuçlar meydana gelebilir. Bu sebeple yulaf gibi demir açısından zengin olan gıdalar bu dönemlerde bol bol tüketilmelidir.

süt

süt

Baklagiller

Baklagiller, diyet ve sağlıklı beslenme gibi konularda önemli olduğu kadar annelerin süt miktarının artması ve kaliteli hale gelmesinde de önemlidir. Demir miktarı da yüksek olan bu besinleri tüketerek süt kanallarının açılmasını sağlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir