Çağrı Merkezi Hizmetleri Firmalara Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Dünya üzerinde en çok gelişen ve en çok iş gücüne sahip bölüm hizmet sektörüdür. Hizmet sektörü içerisinde de yine dünya üzerinde en çok kişini çalıştığı meslek dalı ise çağrı merkezi hizmetidir. Başta Çin ve Avrupa olmak üzere çağrı merkezleri günümüzün en çok personele ihtiyaç duyduğu meslektir. Birçok kişi için gelir kapısı olan çağrı merkezleri aynı zamanda firma sahipleri içinde büyük bir gider kapısıdır. Sadece çalışan ücretleri değil çalışanlarla birlikte gelen dolaylı masraflar firmalara ciddi anlamda büyük bir mali sorumluluk yüklüyor.

En büyük çalışan payına sahip olması nedeniyle en çok giderin ve harcamanın yapıldığı meslek olması nedeniyle firmalar kimi zaman çağrı merkezi hizmeti bölümünde küçülmeye giderek masrafları kısma yoluna gitmiştir. Ancak bu seferde müşterilerin bekleme süresi uzarken müşteri memnuniyetsizliği de artıyor. Özellikle de ulusal anlamda kurumsallaşan ve doğrudan müşteri ile temas halinde olan firmalar için çağrı merkezleri firma ile müşteriler arasında iletişim kurduğu için çok daha önemlidir. Maddi anlamda yük getirmesine karşın küçülmemeye gidilememesinde dolayı firmalara daha hesaplı kanallara yönelmiş ve kendilerine yeni yollar aramıştır.

VOIP Nedir?

Ülkemizde son yıllarda firmaların tercih ettiği 0850 ile başlayan numaralar imdadına yetişmiş ve firmaları büyük mali külfetlerden kurtulmasını sağlamıştır. 0850 numaralar internet ağı üzerinden sesli iletişim kurulmasını sağlayan VOIP teknolojisini kullanarak çağrı merkezlerin arama maliyetlerinin en aza inmesini sağlıyor.

Ancak bulut hizmeti ile birleşen 0850 telefon numaralarının özelliği sadece bu kadar değil. Özel API uygulamaları sayesinde firmalara özel çözümler üretilebilir. Firmalar farklı şehirlerde ya da farklı adreslerde bulunan çağrı merkezlerini kendileri için özelleştirilebilen API uygulamaları sayesinde istediği zaman kontrol edip istenilen değişikliklerin yapılmasına olanak sağlıyor. 0850 numaralar internet alt yapısı üzerinden ses gönderimini sağladığı için burada bulut serverlerinini sağladığı destek çok önemlidir. 0850 numarası üzerinden destek veren çağrı merkezi hizmeti aynı andan yüzlerce çağrıyı karşılayabiliyorken aynı anda aramada yapabiliyor. İşte bu nedenle yüzlerce aramayı ayna anda destekleyebilecek şekilde verilen bulut server destekleri sayesinde tüm aramaları kolaylıkla yönetebiliyorsunuz.

Basit, kolay ve anlaşılır ara yüzü sayesinde de istediğiniz her özelliği ve opsiyonu kolayca değiştirebiliyorsunuz. Güvenlik anlamında da %99.9 oranından güvenlik garantisi veren bulut çağrı merkezi hizmeti desteği 2 aşamalı güvenlik protokolünü kullanarak, korsan yazılımları ve virüslerin ağa erişmesin engelliyor. Sisteme 1. Aşamada yer alan şifre giriş yapıldığı zaman yönetici olarak belirlenen kişinin cep telefonuna 2. Aşamada yer akacak olan özel bir şifre gönderilir. Bu sayede de güvenlik zafiyetinin oluşmasına engellenmiş olur.

0850 tabanlı çağrı merkezi hizmetlerinin bir diğer özelliği de evde hizmet verilebiliyor olmasıdır. Yani çağrı merkezine gelemeyen bir personel ya da engelli çalışanlar evde kendilerine özel olarak verilen şifre ve kullanıcı adını girerek evlerinde de çağrı merkezi görevine devam edebiliyor. Böylece firmalar merkeze değil geniş bir alanda hizmet vererek hem hizmet kalitesini arttırıyor hem de dolaylı olarak gelen personel masraflarından da kurtulmuş oluyor. Yeni nesil çağrı merkezleri artık bu şekilde kurulup hizmet verdiği için müşteri memnuniyeti artarken gider kalemleri de tek tek azalıyor. Çağrı merkezi hizmetlerinde büyük bir yenilik olan bu hizmet sayesinde çağrı merkezleri en çok personele sahip meslek dalı olabiliyor.

Çağrı merkezi hizmeti; VOIP tabanlı internet ortamında sesli görüşme yapılmasına olanak sağlayan modern teknolojisiyle daha hesaplı hale gelen yeni nesil hizmet.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir