Cilt Rengini Açacak Uygulamalar

Parlak, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak her bayan için dış görünümlerindeki en önemli faktörleri oluşturuyor. Özellikle yaşam tarzına bağlı olarak güneş lekeleri, soyu sivilce izleri, yanık lekeleri gibi çevresel faktörler dolayısıyla ciltte bu doğrultuda yaşanan sorunlar veya daha canlı ve açık bir cilde sahip olmak istenmesi halinde cilt rengini açacak uygulamalar gerçekleştirilebilir.

cilt rengi açıcı

cilt rengi açıcı

 Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Ciltte oluşan koyu sivilce izlerinden veya yanık lekelerinden kurtulabilmek için cilt rengini birkaç ton açmak aslında son derece basit uygulamalara bağlı. Özellikle evde yapılacak son derece basit ve doğal uygulamalar ile ciltte birkaç ton açık rengi yakalayabilmek mümkün oluyor. Evde cilt rengini birkaç ton açmak için yapılabilecek 3 farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler kimyasal peeling, cilt rengini açan kremler ve evde yapılabilecek doğal karışımlar şeklinde sıralanıyor.

renk açmak

renk açmak

Kimyasal peeling uygulamaları yüzeysel, orta ve derin şeklinde 3 ana gruba ayrılıyor. Bu cildin durumu, yapısı ve istenen cilt rengi açma oranına göre değişiklik gösteriyor. Evde yapılabilecek doğal karışımlar için ise limon suyu, sandal ağacı tozu, zerdeçal tozu, portakal, salatalık ve yulaf ezmesi gibi pek çok doğal ürün kullanılabiliyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir